fbpx
Szukam pomocy

Poland Business Run szuka beneficjentów!

Fundacja Poland Business Run szuka osób po amputacji lub z dysfunkcjami narządów ruchu, którym pomogą biegacze dziesiątej edycji największej charytatywnej sztafety w Polsce. Nabór kandydatów na beneficjentów rozpoczął się 1 marca. W 2020 roku, mimo przeciwności, Fundacji udało się wesprzeć aż 71 beneficjentów z całej Polski. 

Działania Fundacji Poland Business Run skupiają się na pomocy osobom po amputacjach i z dysfunkcjami narządów ruchu. Bieg Poland Business Run  jest flagowym wydarzeniem organizacji, które co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. 

W 2020 roku ze względu na pandemię bieg odbył się w formule wirtualnej, w ramach której pracownicy firm i korporacji z całego świata biegli po samodzielnie wybranej czterokilometrowej trasie, a udokumentowane wyniki przesyłali za pomocą dedykowanej aplikacji. W ten sposób zebrano środki na wsparcie 71 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji. 

Od 1 marca kolejne osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się do Fundacji, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu.

W całej historii biegu pomogliśmy „stanąć na nogi” już setkom osób. To bardzo różnorodne grono, które kolejny raz z radością poszerzymy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Gorąco zachęcamy do udziału w naborze. Dofinansowujemy zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację, konsultacje medyczne i pomoc psychologiczną. Dokładna forma wsparcia zawsze zależy od potrzeb beneficjenta. Będziemy dumni, mogąc, wraz z naszymi partnerami biznesowymi oraz biegaczami, zaopiekować kolejne osoby. 

By zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełnić i własnoręcznie podpisać wymagane dokumenty dostępne na stronie polandbusinessrun.pl w zakładce Jak zostać beneficjentem? i wysłać pocztą na adres: Fundacja Poland Business Run, ul. Siemiradzkiego 17/2, 31-137 Kraków. 

Szczegóły na temat aplikacji znajdują się na stronie Fundacji. Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.