fbpx
Czas wolny

Znajdź swój szlak – ferie w Krakowie

dzieci lepiące bałwana na śniegu
Fot. Ethan Hu

W Małopolsce zaczęły się ferie – czas odpoczynku i zabaw. Z powodu wciąż trwającej pandemii wielu mieszkańców Krakowa nie zdecydowało się na wyjazd. Jednak dobra wiadomość jest taka, że miasto oferuje wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

W spędzaniu wolnego czasu najważniejszy jest kontakt z ludźmi, dlatego proponujemy zrezygnować z telewizji i Internetu, by wyruszyć na miejską przygodę. Tę można dostosować do zainteresowań i potrzeb osób eksplorujących Kraków szlakiem jego zimowych atrakcji. Poniżej podpowiadamy, jakimi kluczami można organizować wycieczki po mieście. Warto też poszukać własnych kluczy, nasze traktując po prostu jako inspirację. Jak zatem rozpocząć ferie w Krakowie?

Na sportowo. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch. A Kraków pełen jest miejsc rekreacji, dostępnych w czasie ferii. W ofercie są na przykład – łyżwy. W różnych miejscach miasta usytuowane są lodowiska z możliwością wypożyczenia sprzętu, dostosowane do możliwości użytkowników w różnym wieku. Niektórzy marzą o wakacjach na plaży. Namiastką tego może być czas spędzony na basenie. Wiele dostępnych dla mieszkańców klubów sportowych oferuje tematyczne, sportowe półkolonie dla dzieci i młodzieży (zapasy, aerobik, kręgielnia/minigolf, siłownia, gry i zabawy w sali gimnastycznej, tenis stołowy i inne). 

Szlakiem sztuki. Bo muzeum i teatr to miejsca, które zachęcają do refleksji i pobudzają wyobraźnię. Warto przejrzeć oferty tego typu miejsc kultury, gdyż oferują wiele wspaniałych możliwości na spotkanie człowieka z efektami kreacji. Świetnym uzupełnieniem dnia spędzonego w kontakcie ze sztuką mogą być zajęcia plastyczne czy warsztaty artystyczne, których w czasie ferii odbywa się wiele. 

Miejsko-czarodziejsko. Bo spacer po Krakowie jest magiczny jak to miasto. Jeśli dawno nie byliście na Wawelu, nad Wisłą, nie spacerowaliście Plantami, po Rynku i jego okolicach, nie eksplorowaliście krakowskich parków, Kazimierza i Podgórza, warto zrobić to w zimowej aurze. Po drodze można usiąść na herbatę i ciastko w jednej z wielu kawiarni. Warto czasem w swoim mieście poczuć się jak turysta. 

W parkach rozrywek. Bo niektórzy lubią po prostu skorzystać z gotowych rozwiązań. A tak jest w parkach rozrywek, gdzie odbiorcy oferty wiedzą, czego się spodziewać i właśnie dlatego kupują bilet. Park wodny to nie tylko pływanie, ale szansa na wodne szaleństwa. W parku trampolin – można się wyskakać za wszystkie czasy. Jeśli kino – to najlepiej z przyjaciółmi… 

Tematycznie. Bo przecież pomysł na temat zwiedzania może być dowolny. Jeśli interesujesz się historią, możesz przejść szlakiem krakowskich legend, znanych postaci czy wydarzeń. Jeśli muzyką – możesz pójść na koncert, poszukać tropów krakowskich gwiazd sceny muzycznej. Jeśli teatrem – każdego wieczoru możesz wybrać się na spektakl. Jeśli grami miejskimi lub planszowymi – te też na pewno znajdziesz. 

Opracujcie własny szlak zwiedzania miasta, sprawdźcie go i podzielcie się z nami. Najciekawsze pomysły na czas spędzany w Krakowie – opublikujemy. 

Skip to content