fbpx
Czas wolny

Prezent książkowy dla babci i dziadka? Pamiętaj o dużej czcionce

starszy mężczyzna trzymający książkę

Dziadkowie to często pierwsze osoby, które zaprzyjaźniają nas z książką. Z biegiem lat czytanie sprawia im jednak coraz większą trudność. Twórcy serii książek Wielkie Litery przypominają, abyśmy – wybierając prezent książkowy z okazji Dnia Babci i Dziadka – zwrócili uwagę na formę wydania publikacji. Zbyt mała czcionka może utrudnić lekturę książki, a nawet mieć negatywny wpływ na kondycję wzroku naszych dziadków. 

Wśród tytułów wydawanych w ramach inicjatywy znajdziemy duży wybór nowości, bestsellery, książki popularnonaukowe, biografie czy literaturę obyczajową. Seniorzy nie są już wykluczeni z aktywnego uczestnictwa w bieżących wydarzeniach literackich – zarówno najnowsze części serii kryminalnych, jak i książki nagradzane w prestiżowych konkursach; literatura polska i najciekawsze tytuły spośród książek zagranicznych wydane w wygodnej do czytania formie pozwalają być na bieżąco z nowościami wydawniczymi. 

W serii Wielkie Litery znajdziemy książki takich autorów jak Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Aneta Jadowska, Sebastian Fitzek, Edyta Świętek, Hanna Greń, Iwona Kienzler, Joanna Szarańska, Max Czornyj, Natasza Socha, Magda Knedler, Robert Małecki, Marek Stelar, Magdalena Witkiewicz i wielu innych. 

Świetne tytuły, różnorodne gatunki w nowym wydaniu – specjalnie dla seniorów i osób słabowidzących to doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika książek – na Dzień Babci i Dzień Dziadka oraz inne okazje. 

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii przystosowana są do potrzeb osób słabowidzących oraz seniorów. Do tej pory do projektu przyłączyło się kilkunastu wydawców. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 450 bibliotekarzy z całej Polski.

Książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery można zamówić na www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery.

Skip to content