fbpx
Szczepienia

Zaszczep swoje dziecko przeciwko COVID-19 w Tauron Arenie

szczepienie przeciwko covid
Fot. Mufid Majnun, unsplash.com

W najbliższy weekend tj. 22 i 23 stycznia 2022 roku Miasto Kraków zaplanowało dzień otwarty w Punkcie Szczepień Powszechnych utworzonym w Tauron Arenie przy ulicy Lema 7
w Krakowie.

Szczepienia dla wszystkich zainteresowanych osób, w szczególności dzieci i młodzieży w wieku 5-11 lat realizowane będą w godzinach 8:00 – 20:00 bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Kwalifikację do szczepienia dzieci w wieku 5-15 lat wykonywać będzie lekarz.

Przy kwalifikacji lekarskiej do szczepienia w grupie wiekowej 5-11 lat stosowany jest Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 dostępny na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-informacyjne-dla-szpitali-i-pacjentow-dotyczace-szczepien-przeciw-covid-19 .

Szczepienia dzieci odbywać się będą wyłącznie preparatem dopuszczonym dla tej grupy wiekowej, tj. firmy Pfizer w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę.

Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu, co najmniej 21. dni między dawkami. Punkt szczepień wyznaczy termin podania drugiej dawki szczepionki z zachowaniem ww. terminu. Ważne jest podanie dwóch dawek szczepionki, bez nieuzasadnionego wydłużania odstępów pomiędzy dawkami.

Stanowiska do szczepień są zlokalizowane we foyer obiektu. Wejście do punktu odbywa się przez Wejście nr 1 (naprzeciw ul. Lema).

Od 24 stycznia 2022 roku wejście do punktu szczepień znajdować się będzie przy Wejściu nr 4.

Skip to content