fbpx
Zdrowie Fizyczne

Seniorze, zadbaj o stopy! Bezpłatny program dla krakowian “Podolog 85+”

podolog

Trwa miejski program wsparcia „Podolog 85+”, skierowany do mieszkańców Krakowa, mających 85 lat lub więcej. Projekt zakłada dostęp do bezpłatnej diagnostyki i podstawowych zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa. Dla osób mających problem z poruszaniem się lub dojazdem istnieje możliwość zamówienia wizyty domowej – najbliższy termin to 15 lutego.

W  ramach programu seniorzy mogą wziąć udział w konsultacjach z podologiem, czyli specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób, zmian i dolegliwości w obrębie stóp. Zgodnie ze wskazaniem po wstępnym badaniu pacjenta wykonany zostanie niezbędny zabieg podologiczny, np. usuwanie odcisków, modzeli, pedicure medyczny, zabieg na wrastające paznokcie, kurzajki (brodawki), pękające pięty, leczenie zmian grzybiczych czy profilaktyka stopy cukrzycowej. 

W przypadku seniorów, z racji wieku oraz wielu chorób, które zmniejszają ich sprawność fizyczną, samodzielne wykonanie nawet prostych zabiegów w obrębie stóp może się okazać niemożliwe. Wówczas wskazane jest udanie się do specjalisty, zanim pojawią się problemy.

Każdy, kto nie radzi sobie samodzielnie z pielęgnacją stóp lub odczuwa dyskomfort w ich obrębie, powinien zgłosić się do profesjonalnego gabinetu podologicznego. Taka wizyta może zapobiec powikłaniom, jakie niosą za sobą źle obcinane paznokcie, zbyt duże modzele, bolące odciski lub wrastające paznokcie – tłumaczy Julita Szczepanik-Malik, specjalista podolog z ośrodka Znowu w Biegu.

W trosce o skuteczność zabiegów odbywają się one w profesjonalnym gabinecie, który jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt podologiczny. 

Konsultacje są bezpłatne i odbywają się w gabinecie podologicznym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu (ul. Odrzańska 13/2) przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Zapisy dla seniorów odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00 pod nr tel. 609 915 005. Również wizytę domową na 15 lutego należy wcześniej umówić telefonicznie.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Skip to content