fbpx
Szczepienia

Mobilne punkty szczepień w Krakowie – 7–8 sierpnia

Miasto Kraków przez całe wakacje prowadzi akcję #KrakówSzczepi, dzięki której co weekend w różnych częściach miasta można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. W ten weekend będzie to możliwe w parku im. H. Jordana i w Com Com Zone w Nowej Hucie.

Nie miałeś czasu się zaszczepić? Nieprzewidywalny harmonogram uniemożliwia ci zapisanie się na szczepienie? Dużo obowiązków nie pozwala na szczepienie w tygodniu, kiedy działa większość punktów? Miasto Kraków wychodzi ci naprzeciw i umożliwia zaszczepienie się przeciw COVID-19 przez cały weekend w kilku miejscach w mieście. W najbliższy weekend zaszczepić się można w następujących lokalizacjach i terminach:

  • Nowohuckie Centrum Kultury – 8.08 godz. 15.00-18.00
  • Park Jordana – 7 i 8.08 godz. 8.00-20.00
  • Com Com Zone Nowa Huta – 7 i 8.08 godz. 9.00-15.00

Szczepienia prowadzone są jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson w specjalnych namiotach lub autobusach elektrycznych MPK.

Kto może się zaszczepić? Każda osoba dorosła, posiadająca e-skierowanie. Podobnie jak w innych punktach, na miejscu wypełnia się kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem, po czym przechodzi się konsultację lekarską.

Akcja #KrakówSzczepi trwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i miejscach. Będziemy Was o nich informować na bieżąco.