fbpx
Szczepienia

Mobilne punkty szczepień w Krakowie – 28–29 sierpnia

Miasto Kraków przez całe wakacje prowadzi akcję #KrakówSzczepi, dzięki której co weekend w różnych częściach miasta można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. W ten weekend będzie to możliwe w parku im. H. Jordana, KS Nadwiślan i w Nowohuckim Centrum Kultury.
Nie miałeś czasu się zaszczepić? Nieprzewidywalny harmonogram uniemożliwia ci zapisanie się na szczepienie? Dużo obowiązków nie pozwala na szczepienie w tygodniu, kiedy działa większość punktów? Miasto Kraków wychodzi ci naprzeciw i organizuje weekendowe punkty szczepień, gdzie między godziną 8.00 a 20.00 można zaszczepić się przeciw COVID-19. W najbliższy weekend będą one działać w następujących lokalizacjach i terminach:
Nowohuckie Centrum Kultury – 28.08 godz. 13.00-16.00
Park Jordana – 28 i 29.08 godz. 8.00-20.00
KS Nadwiślan – 28 i 29.08 godz. 9.00-15.00
Szczepienia prowadzone są jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson w specjalnych namiotach (Park Jordana) lub autobusach elektrycznych MPK (KS Nadwiślan i Nowohuckie Centrum Kultury).
Kto może się zaszczepić? Każda osoba, posiadająca e-skierowanie. Dzieci powinny przyjść z rodzicem. Podobnie jak w innych punktach, na miejscu wypełnia się kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem, po czym przechodzi się konsultację lekarską.
To ostatni weekend akcji #KrakówSzczepi.