fbpx
Aktualności

Złap oddech w górach

złap oddech w górach
Trwająca pandemia COVID-19 to niezwykle trudny i wymagający czas także dla dzieci i młodzieży. Z myślą o tych właśnie najmłodszych mieszkańcach Krakowa wystartował projekt, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli zmienić otoczenie, odpocząć i odetchnąć podczas zielonych szkół w najpiękniejszych górskich okolicach.
Projekt pn. “ZŁAP ODDECH W GÓRACH! Pocovidowe zielone szkoły”, który skierowany jest do szkół podstawowych i średnich. Kwota w wysokości 1 000 000 zł pozwoli na wyjazd na zielone szkoły ponad 2 000 dzieci. W okresie od marca do listopada 2022 r. zaplanowanych jest aż dwadzieścia turnusów do dwóch górskich ośrodków wypoczynkowych.
Rodzice za pięciodniowy wypoczynek połączony z nauką w niecodziennych okolicznościach przyrody zapłacą, dzięki dofinansowaniu Miasta Krakowa, tylko 150 zł.
Szkoły będą mogły skorzystać z oferty Centrum Wypoczynku “JordaNova” w Gołkowicach Górnych (filii Centrum Młodzieży) oraz Górski Ośrodek “Pod Durbaszką” w Jaworkach – Szczawnicy (filii MDK Dom Harcerza Reymonta 18).
Zachęcamy placówki do skorzystania z tej propozycji i zgłoszenia swojego udziału w projekcie!
Szczegóły dotyczące zapisów oraz regulaminy ofert:
złap oddech w górach
Skip to content