fbpx
Czas wolny

Zaprojektuj plakat dla Lema! Zapraszamy na warsztaty graficzne: Znaczy się kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem!

Rok Lema

Znaczy się Kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem

Warsztaty graficzne z Tomaszem Budzyniem inspirowane cytatami z Lema

Księgarnia Pod Globusem otwiera rekrutację do udziału w warsztatach projektowania graficznego, dla których punktem wyjścia będą teksty z książek Stanisława Lema.

Warsztaty graficzno – typograficzne, których efektem będą projekty plakatów z cytatami z wybranej książki Stanisława Lema będą okazją do pracy z tekstami pisarza w nowatorski sposób – pokażą jak jeden tytuł może inspirować do różnego myślenia i podejścia graficznego, estetycznego i typograficznego. Zaprojektowane pod okiem doświadczonego grafika, Tomasza Budzynia, plakaty zawisną później w przestrzeni publicznej Krakowa oraz będą rozdawane w Księgarni pod Globusem do zakupionych książek pisarza.

Odbędą się 4 spotkania warsztatowe w Krakowie po 3 godziny każde w trybie weekendowym, od połowy września do połowy października. W czasie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, czym jest plakat, poznają historię plakatu i podstawy typografii; następnie, po wprowadzeniu do tematu symboli i znaków zostaną omówione z nimi moodboardy, szkice i pomysły. Zaplanowano również cykl indywidualnych konsultacji połączonych z omówieniem i korektą poszczególnych projektów uczestników.

Zapraszamy do udziału w warsztatach studentów kierunków graficznych zainteresowanych projektowaniem graficznym i typografią.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres pr@liberglob.pl do 31 sierpnia. Zgłoszenie powinno zawierać 3 prace graficzne przygotowane przez zgłaszającą się osobę. Mile widziana znajomość oprogramowania graficznego.

Zgłaszający się powinien mieć status studenta.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Projekt „Znaczy się kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem” realizują Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ oraz Księgarnia Pod Globusem. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Skip to content