Nadmiar tkanki tłuszczowej to częsty problem, który może mieć negatywny wpływ nie tylko na wygląd sylwetki, ale także na samopoczucie. Do niedawna lifting sylwetki był kojarzony z rozległymi operacjami chirurgicznymi. Jednak jak przekonuje nasz ekspert z Kliniki Neonia: „Obecnie medycyna estetyczna ma do zaoferowania coraz więcej skutecznych metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej bez skalpela, na przykład kriolipolizę”. Przyjrzyjmy się bliżej temu obiecującemu zabiegowi.
Jakimi możliwościami dysponuje obecnie medycyna estetyczna, jeśli chodzi o usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej?
W tym zakresie specjaliści medycyny estetycznej mają klientom naprawdę sporo do zaoferowania. Do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej wykorzystujemy takie metody jak kriolipoliza, Hifu, fale radiowe, fala uderzeniowa, Fale radiowe, lipoliza iniekcyjna, endermologia czy karboksyterapia. To, co odróżnia wszystkie te metody od chirurgicznego liftingu sylwetki, to przede wszystkim bardzo niska inwazyjność. Wspomniane zabiegi mają doskonały profil bezpieczeństwa i nie wymagają rekonwalescencji czy zwolnień lekarskich jak w przypadku operacji. Dodatkowo wywierają one całościowy korzystny wpływ na skórę, ponieważ oddziałują na tkanki głębokie i stymulują produkcję kolagenu. Dzięki temu ciało jest nie tylko wyszczuplone, ale również wygładzone i ujędrnione. To niweluje problem obwisłej skóry, z którym borykają się osoby po zabiegach chirurgii plastycznej.
Zatrzymajmy się na chwilę przy pierwszej wymienionej metodzie – kriolipolizie. Na czym polega i jakich efektów można się spodziewać?
Kriolipoliza to zabieg, który można w skrócie opisać jako wymrażanie komórek tłuszczowych. Jest to nowoczesna metoda, w której wybrany obszar ciała poddaje się działaniu temperatury około -9 stopni Celsjusza. Urządzenie wykorzystywane do zabiegu posiada specjalną głowicę, która zasysa fałd skórny i miejscowo obniża temperaturę. Obszar zabiegu jest ściśle ograniczony do miejsca przyłożenia głowicy, a otaczające tkanki są szczelnie zabezpieczane. Dzięki temu nie ma ryzyka powstania odmrożeń. Niska temperatura powoduje uszkadzanie błon adipocytów oraz ich rozpad. Uwalniają się też mediatory zapalne, które także stymulują apoptozę komórek tłuszczowych. Efekty kriolipolizy są widoczne już kilka tygodni po pierwszym zabiegu i należą do nich redukcja tkanki tłuszczowej, a także wygładzenie skóry i poprawa jej elastyczności. Aby uzyskać maksymalne efekty, warto powtórzyć zabieg po 2-3 miesiącach.
Jakie partie ciała można modelować za pomocą kriolipolizy? Czy tylko brzuch?
Kriolipoliza to metoda, która doskonale radzi sobie z tkanką tłuszczową zlokalizowaną w różnych obszarach ciała. Zabiegi na brzuch są rzeczywiście bardzo popularne, jednak to zdecydowanie nie wyczerpuje możliwości kriolipolizy. Za pomocą tej metody można usuwać depozyty tkanki tłuszczowej na udach, kolanach, łydkach, boczkach, a także popularne „motylki” na ramionach. Kriolipoliza pozwala także pozbyć się podwójnego podbródka i przywrócić twarzy piękny, młody owal.
O czym powinny wiedzieć osoby, które rozważają zabieg kriolipolizy?
Najważniejsza sprawa to wybranie odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej, w której zostanie wykonana kriolipoliza Kraków to miejsce, gdzie działa wiele takich gabinetów i należy się najpierw zapoznać z ich ofertą. Kriolipoliza jest metodą o świetnych efektach i minimalnym ryzyku powikłań, o ile jest wykonywana przez doświadczoną kadrę z użyciem najwyższej klasy certyfikowanego sprzętu. Na rynku są już dostępne urządzenia hi tech, które pracują w innowacyjnej technologii 360 stopni, są wyposażone w dwie niezależne głowice i posiadają kilka aplikatorów chłodzących o różnych kształtach. Najlepiej zapisać się na kriolipolizę do kliniki dysponującej właśnie taką aparaturą. Kriolipolizę dobrze jest też łączyć z zabiegami endermologii, czyli masażu limfatycznego. W okresie pozabiegowym kluczowe jest odpowiednie nawodnienie organizmu, a także unikanie nadmiernej aktywności fizycznej i ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
___
ARTYKUŁ SPONSOROWANY