8 maja obchodzimy w Polsce Dzień Położnej. Z tej okazji wszystkim pracującym w tym zawodzie życzymy spełnienia i samych pięknych chwil, a przyszłym rodzicom przypominamy: macierzyństwa, tak jak i ojcostwa, można się nauczyć!
Przyszłe mamy mają zwykle wiele wątpliwości: Jak przygotować dobry plan porodu? Co spakować do szpitalnej torby? Gdzie szukać pomocy w walce z bólem porodowym? Kiedy konieczne jest cesarskie cięcie? Co zrobić, by poradzić sobie z trudnościami w połogu? Jak odnieść sukces w karmieniu piersią? Jak skompletować wyprawkę, by nie zrujnować rodzinnego budżetu? Co zrobić, gdy dziecko płacze? Jak bezpiecznie szczepić maluchy?
Nic dziwnego, wchodzą właśnie w zupełnie nową dla nich rolę, która wpływa na los małego człowieka. Na szczęście są osoby, które zawodowo zajmują się wprowadzaniem w ten świat. Położne. Ich pomoc i wsparcie są nieocenione w tych pięknych, choć nieraz trudnych chwilach.
Z okazji ich święta przypominamy materiały, zrealizowane z Lucyną Mirzyńską, które odpowiadają na część z długiej listy pytań młodych rodziców.
- Kim jest położna rodzinna?
- Instynktowne podejście do rodzicielstwa
- Prawidłowa obsługa noworodka
- Jak mąż i tata może pomóc swojej rodzinie w czasie ciąży i połogu?
Pozostałe wątpliwości rozwieją książki naszej ekspertki:
- „Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej” to polecana przez profesjonalistów pozycja skierowana do szukających pewnych i sprawdzonych rad mam i ojców, ale skorzystać z niej mogą również babcie, dziadkowie i wszyscy członkowie rodziny;
- „Mama i Tata dadzą radę! Pierwsza pomoc w nauce rodzicielstwa na czas pandemii” (e-book), napisana w odpowiedzi na potrzeby przyszłych rodziców oraz kobiet, które właśnie teraz, w czasie pandemii, urodziły dziecko. Uzupełnia informacje zawarte w książce „Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa” m.in. o temat procedur szpitalnych i formalno-prawnych.