fbpx
COVID-19

Lekcja 1: Wirusy

Od początku roku szkolnego zarówno dzieci, jak i nauczyciele, zdążyli na nowo przyzwyczaić się do nauczenia stacjonarnego, hałasu szkolnego podczas przerw, wspólnych dyskusji na korytarzach i twórczej energii, która towarzyszy pracy grupy.

Warto jednak pamiętać, że mimo tych pozytywnych zmian i powrotu do szkół temat COVID-19 jest wciąż obecny w naszej rzeczywistości, a edukacja na temat wirusów i ochrona przed ich negatywnymi skutkami jest ciągle potrzebna.

Zachęcamy zatem do skorzystania z tekstu dr Magdy Jarzębowskiej pt. Jak rozmawiać z dziećmi o wirusach, który przybliża tematykę i daje na kilka rad, co zrobić by dziecko lepiej rozumiało, czym jest wirus i jak niwelować jego zagrożenia.

Chętnym nauczycielom polecamy także skorzystanie z bezpłatnej lekcji stworzonej przez JAKU Edukacja Przyrodnicza Dla Dzieci i Młodzieży „Co to są wirusy?”, której zapowiedź możecie znaleźć poniżej:

By otrzymać dostęp do kompletnej lekcji, scenariusza zajęć oraz materiałów merytorycznych dla rodziców wystarczy wysłać wiadomość prywatną ze swoim adresem email na adres: biuro@jaku.edu.pl

Bardzo Państwa do tego zachęcamy i trzymamy kciuki za owocne lekcje. 

dr Magdalena Jarzębowska

dr Magdalena Jarzębowska

Współzałożycielka JAKU, doktor nauk biologicznych. Jest zapalonym pedagogiem, a przekazywanie wiedzy to jej pasja. Jej specjalności biologiczne to zoologia i ekologia. Ukończyła również studia podyplomowe z chemii. Od dziesięciu lat prowadzi na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie wykłady i ćwiczenia we wszystkich grupach wiekowych. Współpracuje z Uniwersytetem Dziecięcym w Mielcu, Wieliczce i Łodzi oraz Politechniką Dziecięcą w Rzeszowie.

Skip to content