fbpx
Aktualności

Metoda nauki KUMON dla dzieci dostępna w Krakowie!

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym postęp techniczny nie jest liniowy, ale wykładniczy, edukacja staje się kluczowym elementem sukcesu. Rodzice poszukują różnorodnych metod, które pomogą w rozwijaniu potencjału ich dzieci. Jedną z najbardziej znanych i cenionych jest metoda KUMON.

Jest to system nauki opracowany w latach 50. XX wieku przez japońskiego nauczyciela matematyki, Toru Kumona. Stworzył on ją dla swojego syna Takeshi, który był wówczas w szkole podstawowej. Metoda okazała się tak skuteczna, że zaczęły z niej korzystać dzieci z sąsiedztwa, a po roku Toru Kumon otworzył w Osace pierwsze centrum nauki matematyki metodą KUMON. Od tamtej pory jest ona powszechnie stosowana w wielu krajach na całym świecie.

Od 6 lat metoda KUMON znana jest także polskim dzieciom i rodzicom, a od lutego 2024 roku można z niej skorzystać w Krakowie. Nowo otwarte Centrum Nauki, które znajduje się na Żabińcu, zaprasza dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do wspólnego odkrywania i rozwijania drzemiącego w nich potencjału. Informacje na temat Centrum można znaleźć pod adresem: https://pl.kumon.eu/krakow-pradnik-bialy/. 

Nauka metodą KUMON obejmuje zajęcia z instruktorem 2 razy w tygodniu (stacjonarnie lub online) oraz zajęcia w domu w pozostałe 5 dni, na materiałach otrzymanych od instruktora. Innymi słowy, pracuje się 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. 😊 Z metody mogą korzystać dzieci w każdym wieku i na każdym poziomie wiedzy, gdyż każdy pracuje według indywidualnego programu dopasowanego do jego potrzeb i możliwości. 

W Polsce metodą KUMON można uczyć się matematyki i języka angielskiego. Program matematyczny rozpoczyna się od prostych działań arytmetycznych, takich jak dodawanie i odejmowanie, a następnie stopniowo przechodzi się do bardziej zaawansowanych dziedzin jak algebra czy analiza. Program językowy obejmuje naukę czytania, pisania i rozumienia tekstu.

Stopniowe, systematyczne i regularne praktykowanie umiejętności matematycznych i językowych pozwala dzieciom osiągnąć samodzielność i pewność siebie w nauce. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ucznia oraz stopniowemu zwiększaniu poziomu trudności materiału wraz z robionym postępem. Ponadto systematyczna praca z metodą KUMON rozwija szereg umiejętności miękkich, m.in. koncentrację, samodzielność, wytrwałość i samodyscyplinę. Rozwijanie tych cech to najlepsza inwestycja w przyszłość naszych pociech.

Kraków Pomaga

Kraków Pomaga

Platforma Kraków Pomaga powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Krakowa, by zapewnić mieszkańcom aktualne informacje o COVID-19, dostęp do rzetelnej wiedzy lekarzy i specjalistów, pomysły na aktywności dla rodziny, a także wsparcie w trudnym okresie izolacji.

Skip to content