fbpx
Szczepienia

Jaką dokumentację wypełnia się przed szczepieniem?

Fot. Sam Jean, pexels.com

Szczepienie na COVID-19 budzi u niektórych osób niepokój związany nie tyle z jego konsekwencjami, co z samą procedurą. Na szczęście jest ona prosta, a z wszelkimi wątpliwościami pomoże nam lekarz kwalifikujący do szczepienia.

Wybierając się na szczepienie na COVID-19, potrzebujemy tylko dowodu osobistego, którym legitymujemy się przy rejestracji i ewentualnie okularów do czytania, jeśli ich używamy. Na miejscu dostajemy do wypełnienia ankietę, po czym przechodzimy do konsultacji lekarskiej, a dopiero po niej do punktu szczepienia. Część osób niepokoi się, czy będzie znała odpowiedź na wszystkie pytania z kwestionariusza. Tymczasem nie ma czego się bać! Pytania są proste, a w razie wątpliwości o wszystko można dopytać lekarza.

Czego dotyczą pytania w kwestionariuszu przed szczepieniem?

Ankieta składa się z trzech części. Pytania wstępne dotyczą przechorowania COVID-19, objawów choroby oraz kontaktu z osobami chorymi. 

Druga część to pytania o aktualny stan zdrowia: dotychczasowe reakcje poszczepienne, wykryte uczulenia, w tym na składniki szczepionki, choroby przewlekłe i zażywane leki. 

W ostatnim segmencie kwestionariusza odpowiadamy, czy mamy wątpliwości do zadanych pytań oraz czy uzyskaliśmy na nie odpowiedź.

Formularz dla nieletnich zawiera jeszcze część ze zgodą przedstawiciela ustawowego do wypełnienia przez opiekuna dziecka.

Jeżeli w którymś miejscu ankiety nie jesteśmy pewni, co powinniśmy zaznaczyć, najlepiej dopytać o to podczas konsultacji lekarskiej.

Kwestionariusz można wcześniej przejrzeć online albo wydrukować i wypełnić w domu, a na szczepienie przyjść z już gotowymi dokumentami. Formularze do druku dostępne są pod linkami:

Skip to content