fbpx
Szczepienia

Gdzie w Krakowie można się zaszczepić w 2022 roku?

punkt szczepień covid Kraków

Wraz z wygasaniem pandemii koronawirusa i znoszeniem kolejnych obostrzeń, znikają również punkty szczepień powszechnych. Wraz z wiosną wielu krakowian planuje podróże, także zagraniczne. Warto pamiętać, że sporo krajów nadal wymaga okazania dowodu szczepienia przeciwko Covid-19 lub wykonania testów wskazujących wynik negatywny na kilkanaście godzin przed wylotem (uczulamy, by sprawdzić zasady wjazdu do każdego z krajów osobno). Gdzie w Krakowie zaszczepić się przeciw Covid-19 od marca 2022?

Szczepienie przeciwko Covid-19 lub jego dawkę przypominającą przyjąć można w Punkcie Powszechnym Szczepień, który w porozumieniu z Gminą Miejską Kraków prowadzony jest w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych (MCO). Punkt działa we wtorki, czwartki i soboty w godz. 8.00-20.00.

Punkt szczepień znajduje się w Pawilonie Nr 3 zlokalizowanym na wprost wejścia na teren Centrum. Stanowiska do szczepień są zlokalizowane na najniższym poziomie Pawilonu nr 3 od jego południowej strony. Wejście do punktu odbywa się przez bramę od strony ul. Jakubowskiego.

 REJESTRACJA

Rejestracja na szczepienia odbywa się za pośrednictwem dotychczas obowiązujących kanałów zapisów. Są to:

  •       całodobowa i bezpłatna infolinia: 989
  •       elektroniczna e-Rejestracja
  •       kontakt z wybranym punktem szczepień
  •       wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

 

Więcej informacji związanych z działaniami Miasta Krakowa, których przedmiotem jest Covid-19 można znaleźć w artykule: https://www.krakow.pl/aktualnosci/256864,202,komunikat,_pandemia_koronawirusa___jak_dziala_miasto.html

 

Skip to content