fbpx
Czas wolny

Gdzie na sanki w Krakowie – najlepsze górki saneczkowe

gdzie na sanki w Krakowie
Fot. Immo Wegmann

Mamy w Krakowie powrót zimy. Wprawdzie śniegu nie jest dużo, ale wystarczająco, aby pozjeżdżać na sankach. Dobra wiadomość jest taka, że według prognoz, zimowe warunki powinny utrzymać się jeszcze minimum kilka dni. Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na sanki? Przedstawiamy kilka propozycji górek saneczkowych w mieście.

Gdzie na sanki w Krakowie?

1. Park Jordana

W Parku im. Henryka Jordana znajduje się bardzo fajna górka saneczkowa. Położona jest w pobliżu wodnego placu zabaw. Park jest ogrodzony, a górka nie sąsiaduje z ulicą, jest więc stosunkowo bezpieczna.

2. Wzgórza Krzesławickie

Górka na Osiedlu Na Wzgórzach położona jest w Parku Zielony Jar Wandy obok boiska. Górka nie jest duża, ale spokojnie zaspokoi apetyt dzieci na zimowe szaleństwa. W tym roku tor do zjeżdżania został dodatkowo zabezpieczony siatką narciarską.

3. Górki przy Nowohuckim Centrum Kultury

Teren przy NCKu od strony Łąk Nowohuckich doskonale nadaje się do zjeżdżania na sankach. Miejsca jest naprawdę sporo, więc zabawa również powinna być udana. Ulica jest wprawdzie daleko, ale warto zwracać uwagę na swoje dziecko.

4. Białe Morza

Wprawdzie na Białych Morzach w Łagiewnikach nie ma usypanych górek saneczkowych, ale naturalne ukształtowanie terenu pozwala na udaną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poza tym nie jest to często wybierane miejsce, więc towarzystwo jest raczej kameralne.

5. Górka przy ul. Jana XXIII

Przy ulicy Jana XXIII w Rżące znajduje się bardzo dobrze utrzymana górka saneczkowa. Minusem jest sąsiedztwo ulicy i brak zabezpieczenia, aczkolwiek ruch samochodowy jest minimalny, a stok nachylony jest w przeciwnym kierunku.

6. Park Tysiąclecia

W Parku Tysiąclecia można spokojnie znaleźć kilka miejsc do zjeżdżania na sankach. Jest to też stosunkowo bezpieczna lokalizacja otoczona osiedlami – zjeżdża się w kierunku centralnej części parku.

7. Bagry

Jeśli jazdę na sankach chcemy połączyć ze spacerem nad brzegiem zalewu i obserwowaniem przyrody, warto się wybrać na Bagry. Górka znajduje się przy plaży i placu zabaw, a najłatwiej do niej dotrzeć, idąc ulicą Kaczą.

Inne miejsca na sanki w Krakowie

Oczywiście to tylko kilka propozycji. Miejsc na sanki jest znacznie więcej i prawdopodobnie masz w pobliżu jakąś górkę do zjeżdżania. Więcej lokalizacji możesz znaleźć na przygotowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej mapie. Korzystajcie z zimy i bawcie się bezpiecznie!

Skip to content