fbpx
Czas wolny

Nowa wystawa w Galerii Huta Sztuki

Ludzie wolni
Paulin Wojtyna (1913–2014), „Ludzie wolni” / rzeźba, mosiądz / własność prywatna

„Wybrane z kolekcji – nowa odsłona” to tytuł wystawy, którą zwiedzający mogą oglądać od 16 lutego 2023 w Galerii Huta Sztuki Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie. Ekspozycja obejmuje prace kilkudziesięciu artystów i artystek związanych z Nową Hutą, od socrealistycznych obrazów Erwina Czerwenki, takich jak: „Robotnicy na budowie Nowej Huty” czy „Namioty junaków”, po prace członków i członkini Grupy Nowohuckiej.

Na wystawie prezentujemy także „Panoramę Nowej Huty” z lat 50. autorstwa Witolda Chomicza oraz tkaniny artystyczne z lat 70. autorstwa Teresy Białas-Terakowskiej, Grażyny Brylewskiej Pędziałek i Józefy Sobór-Kruczek oraz płaskorzeźby Paulina Wojtyny – mówi Barbara Solecka, jej kuratorka.

Wystawa została otwarta 16 lutego w ramach „Tłustego czwartku ze sztuką” (godz. 17:00). Uczestnicy i uczestniczki poznali historię kolekcji, najważniejsze postaci tworzące nowohuckie środowisko artystyczne w latach 60. i 70.

18 lutego Galeria Huta Sztuki zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat oraz ich rodziców i opiekunów/opiekunki na warsztaty „Mapa skarbów” (godz. 11:00).  – Zamienimy się w badaczy i poszukiwaczy skarbów, przemierzając ekspozycję w poszukiwaniu niezwykłych właściwości. Następnie stworzymy mapę, odtwarzając z pamięci trasy i zapisując wrażenia – zdradza Basia Pasterak, prowadząca. Zajęcia w cenie 10 zł, zapisy przez formularz na: www.okn.edu.pl.

Wystawa „Wybrane z kolekcji – nowa odsłona” będzie dostępna do 31.08.2023 roku w godzinach otwarcia Galerii: 11:00-16:00 (środa, piątek i sobota) i 11:00-19:00 (czwartek). Bilety w cenie : 5 zł (ulgowy) i 8 zł (normalny). Galeria Huta Sztuki znajduje się na os. Górali 5.

Skip to content