fbpx
Czas wolny

Miejsca na spacer z psem w Krakowie

spacer z psem w Krakowie

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i to fakt niezaprzeczalny. Wyczuwa jego nastroje, rozwesela, pomaga mu rozładować stres na spacerach, podczas głaskania i zabawy. Oczywiście czworonożny przyjaciel umila też czas i sprawia, że jego właściciel częściej stawia na aktywność, a przez to może również zadbać o swoje zdrowie. Jeżeli i Ty masz psa i zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć ciekawe miejsca na spacer w Krakowie, to już spieszymy z odpowiedziami. Podpowiemy też co zrobić, gdy nie można samemu wyprowadzić psa, czy trzeba wyjechać i nie można go zabrać ze sobą.

Ciekawe miejsca na spacer z psem w Krakowie – poznaj je wszystkie

Zastanawiasz się, gdzie w Krakowie możesz zabrać swojego psiaka na spacer z dala od miejskiego zgiełku? Otóż jest wiele terenów zielonych, gdzie Twój czworonożny pupil będzie świetnie się czuł. Znajdziesz też psie wybiegi w Krakowie. Możecie udać się do parku, skwerku, a gdy z czworonogiem zgłodniejecie, nawet do restauracji, bo wiele z nich jest przyjaznych czworonogom.

Z psem możesz udać się na Krakowskie Błonia, do Parku im. Henryka Jordana, na krakowskie Planty, do Parku Krowoderskiego, nad Zalew Nowohucki. Psi park w Krakowie znajdziesz na ul. Kłosowskiego. Krakowskie Błonia to aż 48 hektarów zielonej przestrzeni do biegania, a obok jest położony właśnie Park Jordana, gdzie znajdują się boiska pod gołym niebem.

Gdy chcesz zapewnić psiakowi socjalizację z innymi psami, to dobrym wyborem może być nawet spacer wokół Starego Miasta. W Parku Krowoderskim znajdziesz wybieg dla psów z agility – przeszkodami, slalomem, czyli placem zabaw dla psów. Nad Zalewem Nowohuckim znajduje się podobny wybieg dla czworonogów. Jeżeli szukasz prawdziwego parku dla psa, to na pewno jest to Park na ul.Kłosowskiego, gdzie jest nie tylko tor przeszkód, ale i poidełka, czy piaskownica.

Co zrobić, gdy nie ma się możliwości wyjścia na spacer z psem lub chce się wyjechać na urlop?

Spacery z psem w tych miejscach mogą być prawdziwą przyjemnością, możesz wybrać to, które położone jest najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Czasem jednak bywa, że dopadnie Cię choroba z gorączką, a wtedy wychodzenie jest trudne i raczej spacer ogranicza się do minimum. Aby zapewnić psu wybieganie się i długi spacer, można w takiej sytuacji wynająć petsittera, który zajmuje się wyprowadzaniem psów. Ofertę osób ogłaszających swoje usługi w tym zakresie, można znaleźć na stronie: https://petsy.pl/wyprowadzanie-psow/krakow/.

Jeżeli z kolei wyjeżdżasz na urlop i w dane miejsce nie możesz zabrać ze sobą psa, musisz dla niego znaleźć jakąś opiekę. Nie zawsze możliwe jest zaangażowanie rodziny i wtedy warto skorzystać z oferty na stronie: https://petsy.pl/hotel-dla-psow/krakow/. To nie są zwykłe hotele dla psów, a domowe hotele, czyli pettsiterzy zajmują się psami we własnym domu. Można nawet znaleźć osoby, które nie przyjmują jednocześnie kilku psów i zajmą się z chęcią tylko Twoim, jeśli niekoniecznie toleruje inne psy czy zwierzęta. Takiej możliwości nie masz w klasycznym psim hotelu.

Petsitter to osoba, która może zaopiekować się Twoim psem także wtedy gdy jesteś w pracy. Dzięki temu nie będzie mu się nudzić i również ograniczysz jego lęk separacyjny, jeśli na niego cierpii. Ofertę doświadczonych opiekunów psów możesz znaleźć na stronie Petsy.pl. Mogą zapewnić psiakowi spacer, zabawę, pełną michę i głaskanie, czyli “full service”.

Dodatkowo jeśli zależy Ci, by pies spędzał czas w Twoim mieszkaniu, to możesz umówić się z petsitterem, że właśnie w nim będzie się zajmował psem. Przekażesz mu klucze czy też psa i klucze każdorazowo przed wyjściem do pracy. Usługi pettsiterów nie są bardzo drogie, a przecież szczęście Twojego psa jest bezcenne!

___

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Skip to content