fbpx
Zdrowie Fizyczne

Czy można domowym sposobem pozbyć się kaszlu? Jaki syrop przeciwkaszlowy najlepiej wybrać?

sposoby na kaszel

Kaszel może być mokry bądź suchy, jednak prawda jest taka, że czasami trudno rozróżnić z jaką dolegliwością człowiek się zmaga. Nie można natomiast zapomnieć o tym, że kaszlu w żadnym wypadku nie można bagatelizować, gdyż może powodować poważniejsze zapalenie górnych dróg oddechowych.

Czy można wyleczyć kaszel domowymi sposobami?

Kaszel często nie mija tak jak przeziębienie po 7 dniach, a wręcz przeciwnie, dolegliwości jeszcze się nasilają. Prawda jest taka, że gdy już pojawią się pierwsze symptomy kaszlu należy podjąć działanie zapobiegające dalszemu rozwojowi. Można spróbować choćby domowych sposobów. Jednym z nich jest syrop z cebuli. Wystarczy tylko poszatkować dwie duże cebule, a następnie zasypać je 5 łyżkami cukru i przykryć folią. Sok, który się wytrąci jest syropem. Należy go zażywać dwa razy dziennie po dwie łyżeczki. Wykazuje on silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Dodatkowo należy nawilżać gardło stosując do tego celu wodę z miodem. Możecie jeszcze spróbować płukanek z soli. Na uwagę zasługuje jeszcze jeden sposób, a mianowicie ssanie ząbku czosnku. Niestety często pojawia się odruch wymiotny, ale rzeczywiście czosnek wykazuje działanie bakteriobójcze.

Syrop przeciwkaszlowy – jaki wybrać?

Możecie też sięgnąć po syrop przeciwkaszlowy. Zmniejsza on intensywność napadów kaszlu. Warto wybierać leki hamujące suchy kaszel, które w swoim składzie mają ekstrakty ziołowe. Szczególne właściwości wykazuje tymianek, podbiał oraz rumianek. Wszystkie one mają właściwości wykrztuśne, ale i przeciwbakteryjne, a przy tym łagodzą dolegliwości bólowe. Musimy też wspomnieć, że syropy tłumiące kaszel mogą mieć w składzie pędy sosny. Syrop przeciwkaszlowy dla dzieci właśnie z takim składnikiem jest w pełni bezpieczny. Sosna wykazuje działanie przeciwzapalne, ale też przeciwbakteryjne i łagodzi suchy kaszel, a przy tym oczyszcza drogi oddechowe.

O czym jeszcze pamiętać wybierając syropy przeciwkaszlowe?

Syrop na mokry kaszel może mieć w swoim składzie również tymianek bądź ambroksol, który rozrzedza wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że takich syropów w żadnym wypadku nie można zażywać w godzinach wieczornych przed snem. Syropu nie można przyjmować zbyt późno, gdyż może dojść do nadprodukcji wydzieliny i wystąpienia silnych duszności.

___

ARTYKUŁ PARTNERA

tagi
Skip to content