fbpx
Szczepienia

Akcja szczepień przeciw grypie oraz COVID-19 dla osób pełnoletnich na Rynku Głównym

szczepionka

W najbliższą niedzielę tj. 19 grudnia 2021 roku Miasto Kraków zaplanowało akcję szczepień przeciw grypie oraz COVID-19 na Rynku Głównym w Krakowie, która  zostanie przeprowadzona w dostosowanym do tego celu elektrycznym autobusie MPK S.A. Bezpłatne szczepienia osób powyżej 18 roku życia będzie realizować Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie.

Szczepienia realizowane będą w godzinach 11:00 – 15:00.

Ze szczepień przeciw grypie będzie mogła skorzystać każda pełnoletnia osoba na podstawie dowodu osobistego, a w przypadku szczepień przeciw COVID-19, każda pełnoletnia osoba posiadająca również aktywne e-skierowanie. Można skorzystać z obydwu szczepień podczas jednej wizyty, o kwalifikacji każdorazowo decydował będzie lekarz.

Na szczepienie nie trzeba się rejestrować, należy jedynie wypełnić oświadczenie (w przypadku szczepień przeciw grypie) i/lub kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego (w przypadku szczepień przeciw COVID-19). Oba dokumenty będą dostępne do pobrania w Mobilnym Punkcie Szczepień lub, co niewątpliwie usprawni cały proces, będzie można  zgłosić się z dokumentami wypełnionymi wcześniej, które możliwe są do pobrania na stronie internetowej www.pacjent.gov.pl

Szczepienia poprzedzone będą standardową konsultacją lekarską, a autobus będzie w pełni wyposażony oraz odpowiednio przygotowany.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, do szczepień powinny zgłaszać się osoby bez objawów infekcji. W oczekiwaniu na szczepienie należy zakrywać usta i nos za pomocą maseczki oraz zachować dystans społeczny.

Skip to content