Platynowy blond znowu powraca do mody. Rzeczywiście ten kolor włosów ma coś w sobie. Jest ciekawy, ale też bardzo stylowy i dobrze dobrany pod typ urody. Jednak nie trzeba wcale decydować się na na jeden kolor. Można np. połączyć rożne odcienie zimne i zastosować refleksy platynowe. Poznajcie nowe, modne sombre.
Różne odcienie chłodnego blondu i refleksy platynowego
Koloryzacja platynowy blond pasuje naturalnym blondynkom o typowo słowiańskim typie urody, ale sprawdzi się także dla kobiet z ciemną oprawą oczu i ciemniejszą cerą. Jednak w przypadku kobiet mających naturalnie ciemne włosy bardzo szybko widoczny jest odrost. Niestety nie prezentuje się już dobrze. Dlatego też zamiast ciągłego rozjaśniania odrostu, można zdecydować się na nieco inną koloryzację. Jako podstawę warto wybrać beżowy blond, który jest ciepły, a przy tym jest uniwersalny. Zasadniczo można powiedzieć, że pasuje każdej kobiecie. I właśnie na taką bazą należy nałożyć refleksy platynowe. Dodatkowo należy jeszcze co kilka pasemek zaaplikować inny chłodny odcień, choćby lodowy czy też srebrny. W ten sposób fryzura stanie się trójwymiarowa. Aby Wam lepiej to zobrazować, wystarczy tylko przypomnieć wizerunek Taylor Swift gdy miała dłuższego boba bądź Lady Gagi, kiedy nosiła fryzurę typu shag. Jak więc wiecie efekt jest naprawdę imponujący.
Jak dbać o włosy po rozjaśnianiu?
Jeżeli macie naturalnie ciemne włosy, to przejście od razu na zimne tony plus jasną bazę może nie być takie proste. W teorii można rozjaśnić włosy, a potem je zafarbować i zastosować toner, ale nie ma się co oszukiwać, będzie to dla nich bardzo obciążające. Dlatego też dojście do takiego koloru wymaga czasu. Dodatkowo włosy należy nawilżać, gdyż bardzo szybko mogą stać się nadmiernie przesuszone. Pojawia się pytanie – jakich kosmetyków należy używać? Na pewno tych, które nie powodują żółknięcia koloru, ani szybszego zmywania farby. Najlepiej się sprawdzi się olejek kokosowy, kwas hialuronowy czy też biotyna. Są one w pełni neutralne dla koloru włosów. Możecie jeszcze sięgnąć po kosmetyki z dodatkiem ceramidów, które uzupełniają braki w strukturze włosa. Działają niczym cement. Nie należy natomiast stosować kosmetyków, które w składzie mają alkohol, gdyż szybko wypłukuje on kolor. Nie polecamy Wam także kosmetyków z dodatkiem SLS czy SLES, które powodują podrażnienia skóry głowy.
Jak myć włosy po rozjaśnianiu?
Zwyczajne mycie włosów nie wystarczy. Dlatego też należy wykorzystać metodę OMO. Rzeczywiście zapewni włosom podwójną dawkę nawilżenia. OMO składa się z trzech etapów. W trakcie pierwszego należy umyć włosy odżywką do włosów np. z dodatkiem olejku kokosowego. Nakładamy odżywkę pasemko po pasemku. Po około 2 minutach zmywamy kosmetyk i aplikujemy szampon. Możecie zdecydować się na delikatny szampon dla dzieci, który w swoim składzie ma wysoką zawartość olejków roślinnych. Szamponem myjemy nie tylko włosy, ale i skórę głowy. Jeżeli zmagacie się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy, to sięgnijcie po szampon z niacynamidem, który reguluje pracę gruczołów łojowych i zapobiega nadprodukcji sebum. Na koniec nakładamy odżywkę właśnie z ceramidami. Zmywamy ją po kilku minutach. Czas jeszcze wzmocnić końcówki. Można to zrobić nakładając odrobinę jedwabiu w płynie. Przypominamy jeszcze, że jeżeli stylizujecie włosy na ciepło, to konieczne jest używanie kosmetyków termochronnych.
___
ARTYKUŁ SPONSOROWANY