fbpx
Aktualności

Zawodnicy Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie sięgnęli po medale!

W Hali 100-lecia KS Cracovia 1906 działa unikatowy obiekt w skali kraju, który przygotowuje parasportowców do sięgania po medale. Miesięcznie odbywa się tam ok. 130 treningów w ramach 15 dyscyplin dla osób z niepełnosprawnościami. Tylko w tym roku zawodnikom Centrum Sportu Niepełnosprawnych udało się stanąć aż 7 razy na podium podczas imprez krajowych i międzynarodowych! 

Tegoroczną dobrą passę rozpoczął Jan Folga, który zdobył tytuł Wicemistrza Świata oraz Mistrza Europy w wioślarstwie halowym. W marcu na szyi  Łukasza Kosiary zawisł brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski w Łucznictwie Osób z Niepełnosprawnościami. W czasie Mistrzostw Polski OzN w Judo udało się wywalczyć 1 złoty medal (Franciszek Gałkiewicz) oraz 2 srebrne (Jan Gałkiewicz i Artur Taracha). W czerwcu trenująca w Hali Cracovii Zofia Seweryn zadebiutowała w Pucharze Świata i zdobyła srebrny medal w parawioślarstwie!

Sukcesy odnoszą również trenerzy Centrum Sportu Niepełnosprawnych. W tym roku złoty medal podczas Polish Para Open Champion wywalczył Maksym Chudzicki, trener sekcji tenisa stołowego w Hali Cracovii. Warto również wspomnieć, że paraszermierzy w Centrum prowadzi Wojciech Ryczek, który jest trenerem kadry szpadzistek. W marcu reprezentantki Polski podczas Mistrzostw Europy w szermierce na wózkach zdobyły dwa złote medale i dwa brązowe.

Doceniany jest również sam obiekt. Podczas tegorocznej konferencji “Sport jest jeden” w ramach XVI Krakowskich Dni Integracji, Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Hali Cracovii otrzymało nagrodę “Integralia” za zaangażowanie na rzecz dostępności.

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w różnorodnych aktywnościach oferowanych przez Centrum Sportu Niepełnosprawnych. To właśnie ruch jest najlepszą formą rehabilitacji. Jeśli uczestnicy naszych sekcji, campów czy innych wydarzeń odnajdą w sporcie swoją pasję, to z naszymi trenerami, już jako profesjonalni zawodnicy, mogą tę pasję przekuć w sukcesy na arenie międzynarodowej – zaprasza Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Centrum Inicjatyw Sportowych zarządzającej Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

Parasportowcy mogą szlifować swoje sportowe umiejętności w dyscyplinach paralimpijskich pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej dzięki realizacji unikatowego projektu  “Sięgnijmy po medale – Los Angeles 2028”. Organizatorem jest Fundacja Centrum Inicjatyw Sportowych (FCIS), która zarządza Centrum Sportu Niepełnosprawnych, a sponsorem projektu – ORLEN.

Szczegółowe informacje na stronie: https://halacracovii.pl/

Kraków Pomaga

Kraków Pomaga

Platforma Kraków Pomaga powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Krakowa, by zapewnić mieszkańcom aktualne informacje o COVID-19, dostęp do rzetelnej wiedzy lekarzy i specjalistów, pomysły na aktywności dla rodziny, a także wsparcie w trudnym okresie izolacji.

Skip to content