fbpx
Zdrowie Psychiczne

Webinar „Używki u młodzieży – już uzależnienie czy jeszcze eksperymentowanie?”

Używki to trudny temat do rozmowy, i dla dorosłych, i dla młodzieży, a granica między eksperymentowaniem a uzależnieniem może być bardzo cienka. Więcej na ten temat podczas webinaru 2 sierpnia o godz. 18.00 opowiedzą terapeutka uzależnień Katarzyna Krzykawska oraz psychiatra dziecięcy Bartłomiej Taurogiński.

Narkotyki, alkohol, leki, papierosy – to używki, o których albo często słyszysz, albo z którymi eksperymentujesz. Są niczym zakazany owoc. Powszechnie wiadomo, że mogą narobić wiele złego, ale z jakiegoś powodu część osób postanawia ulec pokusie i ciekawości. Ulegać jest tym łatwiej, jeśli jest się nastolatkiem nastawionym na odkrywanie siebie i nowe doświadczenia. W nałóg wpaść jest też łatwiej, jeśli namowy rówieśników mają dla Ciebie większe znaczenie niż przestrogi rodziców.

O narkotykach rozmawia się trudno. Dorośli boją się, że otwarta rozmowa może być odebrana jako przyzwolenie na eksperymentowanie z używkami, a młodzi ludzie mogą ukrywać przed dorosłymi fakt eksperymentowania czy regularnego korzystania z substancji. Doprowadza to do tego, że dorośli są zaskoczeni i nieświadomi tego, co dzieje się z ich dziećmi, a młodzi ludzie nie uzyskują odpowiedniego wsparcia, gdy eksperymentowanie przynosi negatywne dla nich skutki.

O używkach, eksperymentowaniu i uzależnieniu podczas webinaru rozmawiać będą mgr Katarzyna Krzykawska – terapeutka uzależnień oraz lek. Bartłomiej Taurogiński – psychiatra dziecięcy. Webinar odbędzie się już 2 sierpnia o godz. 18.00 na Instagramie na kanale Oshee World.

Spotkanie jest częścią akcji „Ej, Wszystko Okej?” promującej troskę o zdrowie psychiczne wśród młodzieży.

Serdecznie zapraszamy!