fbpx
Aktualności

Skalska, Przegalińska i Eichelberger o społecznej odpowiedzialności firm – konferencja w Krakowie

Jakie zmiany czekają biznes w kolejnych dekadach? Jak będzie wyglądał rozwój firm w dobie AI? Jak wykorzystać talenty pracowników w celu zmiany świata? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? O tym 21 i 22 marca w Krakowie będą rozmawiać eksperci i uczestnicy CSR Poland 2024. Druga edycja konferencji pod hasłem “Human side of business” pozwoli pogłębić wiedzę i poznać praktyczny aspekt działań przedsiębiorstw z zakresu zrównoważonego rozwoju.

CSR Poland to jedyna konferencja w południowej Polsce w całości poświęcona CSR. Odbędzie się w Centrum Konferencyjnym CKF_13 przy ul. Fabrycznej w Krakowie. Tak jak w ubiegłym roku towarzyszy jej konkurs CSR POLAND AWARDS dla firm i osób zaangażowanych społecznie. Za wydarzenie odpowiada Fundacja Poland Business Run, najbardziej znana z organizacji charytatywnego biegu Poland Business Run.

– W trakcie konferencji uczestnicy posłuchają ekspertów, poznają dobre praktyki i zainspirują się do wprowadzania działań z zakresu CSR w swoich firmach. Oprócz prelekcji, odbędą się także panele dyskusyjne. Zapraszamy do udziału wszystkie firmy, które już realizują projekty społeczne lub planują rozpocząć takie działania w swojej organizacji – mówi Marta Hernik, organizatorka wydarzenia.

Wykład otwierający wydarzenie będzie należał do Zuzanny Skalskiej, ekspertki, która wykłada na uczelniach na całym świecie i specjalizuje się w up-front innowacjach oraz strategicznym myśleniu o przyszłościach. Prelekcję wygłosi także Aleksandra Przegalińska, futurolożka i specjalistka od sztucznej inteligencji, a jedne z warsztatów poprowadzi Ane Piżl, edukatorka równościowa i promotorka języka inkluzywnego.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać jednego z bardziej znanych polskich psychoterapeutów. Mowa o Wojciechu Eichelbergerze, autorze wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości oraz współtwórcy programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej. Podczas CSR Poland Wojciech Eichelberger będzie mówił o lękach współczesnego świata i o tym, jak je oswoić.

Wśród tematów znalazło się także zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, skuteczna komunikacja działań związanych z CSR i ESG, wolontariat pracowniczy czy kompetencje liderskie przyszłości. Oprócz prelekcji uczestnicy wysłuchają także paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów.

Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala, podczas której zostaną nagrodzeni laureaci konkursu CSR Poland Awards. Konkurs ma na celu docenienie najlepszych inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku organizatorzy otrzymali 200 zgłoszeń firm i organizacji.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz bilety na konferencję dostępne są na stronie www.csrpoland.pl.

Organizatorem głównym wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorem Strategicznym został UBS, a Sponsorami Głównymi firmy Geis oraz Euroclear.

 

Skip to content