fbpx
Aktualności

Rozpoczyna się Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z wzajemnością”

kocham Kraków z wzajemnością
Fot. Jade, pexels.com

Od 14 do 20 czerwca trwa Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami pod hasłem „Kocham Kraków z wzajemnością”, podczas którego osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności będą mogły wziąć udział w wydarzeniach sportowych i kulturalnych dostosowanych do ich potrzeb. Projekt organizowany jest przez Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz organizacje pozarządowe.

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z wzajemnością” to coroczna impreza, podczas której osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, intelektualnymi, wzroku czy słuchu mają okazję spróbować wielu rzeczy na co dzień trudno dla nich dostępnych, ale też pokazać się publiczności. W poniedziałek o godz. 14.00 w Hali Cracovii odbędzie się pokazowy mecz reprezentacji Polski w Goalballu. 

Uczestnicy Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami będą mieli okazję między innymi żeglować, pływać kajakami, uczestniczyć w spektaklach teatralnych. Przedstawienia będą dostosowane do osób niewidomych i słabowidzących oraz głuchych.

W programie znajdują się mnóstwo atrakcji w obrębie Krakowa, takich jak: 

  • dzień otwarty Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, 
  • warsztaty piłki ręcznej dla osób niewidomych, 
  • rejsy statkiem po Wiśle, 
  • szkolenia z zakresu boksu dla osób z niepełnosprawnościami, 
  • wizyta w krakowskim ZOO, 
  • nordic walking dla osób z niepełnosprawnościami, 
  • gra miejska „dostępny Kraków”. 

Organizatorzy oferują także równie szeroki wachlarz wydarzeń poza miastem. Będzie można wybrać się na wycieczkę w Bieszczady, Tatry, Beskidy, do Wisły, Poronina, Krynicy-Zdrój i w wiele innych pięknych miejsc.

Co więcej, niektóre krakowskie miejsca postanowiły przedłużyć dostępność części atrakcji nawet do początku lipca.

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty, a szczegółowy ich harmonogram wraz z danymi kontaktowymi organizatora znajduje się w Programie, dostępnym w dwóch częściach: 1 i 2.

Zapraszamy!