fbpx
Aktualności Szczepienia

Pół miliona mieszkańców Krakowa w pełni zaszczepionych!

Począwszy od stycznia br. Gmina Miejska Kraków podejmuje szereg działań, w tym promocyjnych, których celem jest rozpowszechnienie szczepień przeciw COVID-19 oraz ułatwienie mieszkańcom Krakowa skorzystania z nich.

Zintegrowane i przemyślane działania podejmowane przez Miasto Kraków na wielu płaszczyznach, przyniosły oczekiwane rezultaty.

Zgodnie z zestawieniem Poziom zaszczepienia mieszkańców zamieszczonym na stronach rządowych dedykowanych koronawirusowi (stan na dzień 6 października 2021 rok) w Krakowie w pełni zaszczepionych tj. po 2 dawkach szczepionki 2-dawkowej oraz po 1 dawce szczepionki 1-dawkowej już ponad pół miliona osób, co stanowi ponad 64% populacji Miasta Krakowa.

Od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 Kraków utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród najlepiej wyszczepionych gmin w województwie małopolskim.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs pn. „Małopolska ZAszczepiona”, w ramach którego dziesięć małopolskich gmin, które do 15 września 2021 roku osiągnęły najwyższy odsetek mieszkańców zaszczepionych przeciw COVID-19 w regionie otrzyma środki finansowe w kwocie do 50 000 zł. Miasto Kraków zostało laureatem ww. konkursu i zamierza otrzymane środki przeznaczyć na zakup AED.

Jednocześnie warto pamiętać, że epidemia wciąż trwa, a szczepienia są najskuteczniejszym sposobem ograniczenia ryzyka zachorowania i szansą na to, aby ograniczyć rozwój IV fali epidemii koronawirusa w Polsce. Szczepienia dają dodatkowo szansę na szybszy powrót do normalnego funkcjonowania społecznego i gospodarczego.

Skip to content