fbpx
Aktualności

Aktywizacja zawodowa OzN – rusza rekrutacja na bezpłatne kursy i szkolenia!

13 października (środa) br. ruszają zapisy na kolejne kursy i szkolenia zawodowe w ramach projektu “Centrum Kształcenia Zawodowego dla Osób z Niepełnosprawnością”. Dzięki nim 15 osób będzie miało szansę zdobyć nowe umiejętności i powrócić na rynek pracy.

Projekt powstał z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchową, które nigdy nie były bądź przestały być aktywne zawodowo. Dzięki kursom, stażom, warsztatom i konsultacjom, uczestnicy programu będą mogli podnieść swoje kwalifikacje w wyuczonym zawodzie lub wyszkolić się w nowej dziedzinie.

Warunki uczestnictwa w projekcie

W przedsięwzięciu mogą wziąć udział osoby, które posiadają orzeczenie o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności ruchowej, mają status osoby pozostającej bez zatrudnienia, są w wieku aktywności zawodowej (kobiety do 60 lat, mężczyźni do 65 lat) i są chętne do podjęcia pracy w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy (20 godzin tygodniowo). Jest przeznaczony również dla osób posiadających rentę socjalną lub z tytułu niezdolności do pracy.

– W ramach programu wybrani przez nas uczestnicy z całej Polski wezmą udział w zjeździe szkoleniowym w terminie 22- 23 listopada, który pozwoli lepiej poznać potrzeby grupy. Ważną częścią będą też indywidualne spotkania z doradcą zawodowym – tłumaczy Anna Orzechowska, koordynator projektu z ramienia Fundacji Poland Business Run.

Zjazd (szkolenia oraz nocleg) odbędzie się na terenie Hali 100-lecia KS Cracovia, obiektu w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Kursy i szkolenia

Doradca zawodowy pomoże każdemu uczestnikowi dobrać odpowiednią ścieżkę kariery i szkolenia, które mają jak najlepiej przygotować go do podjęcia pracy. Następnie sam kurs (może to być kurs językowy, komputerowy, specjalistyczny lub inny) w zależności od specyfiki beneficjenci programu odbędą w dowolnym miejscu, np. w mieście zamieszkania, lub online. Zostanie on opłacony przez Fundację Poland Business Run w ramach projektu.

Więcej informacji na stronie polandbusinessrun.pl.

Skip to content