fbpx
Czas wolny

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na weekend seniora z kulturą

Warsztaty taneczne, relaksacyjne, edukacyjno-rozwojowe, oprowadzania kuratorskie po wystawie oraz pokaz filmowy online – tak zapowiada się „Weekend seniora z kulturą 2022”, na który, w sobotę 1 października, zaprasza Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

W Klubie Kuźnia (os. Złotego Wieku 14) o godz. 10:00 odbędą się warsztaty pt. „Kultura życia codziennego: Oddech – klucz do zdrowia!”. Zajęcia adresowane są do osób, które chcą zacząć zdrowiej żyć i lepiej się czuć. Nauczymy się, jak prawidłowo oddychać, zrelaksujemy ciało i umysł, pobudzimy przeponę. Warsztaty poprowadzi Anna Morawska, instruktorka pilates. Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność przyjścia.

Taniec, ruch dają niezwykłe możliwości przenoszenia się w inne światy, poznawania kultur i stanowią doskonałą rozrywkę. Za sprawą zajęć „Taneczna podróż” (Klub Kuźnia, godz. 11:00) odwiedzimy Amerykę Południową. Warsztaty poprowadzi Bartosz Goździkowski, aktor, tancerz, pedagog, współpracujący z Teatrem OdRuchu. Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność przyjścia.

O godz. 12.00 (Klub Kuźnia) odbędzie się otwarte spotkanie „Teatr, kino, muzea, literatura, czyli kultura w Internecie”, które poprowadzi Joanna Kornas. Jest ono realizowane w ramach „Mistrzejowickiego Komputerowego Klubu Seniora w Klubie Kuźnia”. Wstęp jest bezpłatny.

Ponadto w „Galerii m” (os. Złotego Wieku 14) seniorzy będą mogli obejrzeć wystawę malarstwa Anny Mączki pt. „Spojrzenie na Tatry” oraz „Nową Hutę w 3D” – nowohuckie rzeźby plenerowe wykonane w technologii druku 3D przez ZADAR.pl.

„Biblioteka otwarta dla seniorów” – Biblioteka Klubu Kuźnia (os. Złotego Wieku 14) w godz. 10:30-12:30 zachęca do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, literaturą dotyczącą spędzania wolnego czasu, ofertą dla seniorów oraz do skorzystania z możliwości wypożyczeń.

Na fanpage ARTzony (facebook.com/ARTzonaOKN) o godz. 11:00 odbędzie się premiera filmu dokumentującego plener malarski w Lanckoronie (5/2022), który realizowany był w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

W Galerii Huta Sztuki (os. Górali 5) w godz. 13:00-17:00 możliwe będzie zwiedzanie wystawy „Świadectwo w sztuce – Józef Szajna”, przygotowanej w setną rocznicę urodzin artysty. Po ekspozycji oprowadzać będzie kuratorka, Barbara Solecka. Bilet wstępu: 5 zł.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje: www.okn.edu.pl

Skip to content