fbpx
Aktualności

Kraków nominowany w konkursie „Zdrowy Samorząd 2024”

Kraków otrzymał nominację za program polityki zdrowotnej pn.: „Program profilaktyki i rehabilitacji dysfunkcji narządu ruchu dla mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków”.

Konkurs „Zdrowy Samorząd” organizowany jest przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Celem konkursu jest nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego wszystkich poziomów, które w sposób najbardziej skuteczny realizują między innymi w ramach programów polityki zdrowotnej, zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń.

Nagrody – statuetki „Zdrowy Samorząd” – zostaną przyznane w trzech kategoriach: zdrowa gmina, zdrowy powiat i zdrowe województwo.

W ramach konkursu, nominację otrzymał program rehabilitacji dysfunkcji narządu ruchu realizowany przez miasto Kraków, na który można oddać głos tutaj. Głosowanie potrwa do 12 lutego 2024 r. Program, który otrzyma największą liczbę głosu otrzyma nagrodę specjalną od czytelników serwisu PortalSamorzadowy.pl oraz RynekZdrowia.pl. Dodatkowo, wyboru laureatów oprócz czytelników dokona także Rada Konsultacyjna Konkursu, powołana przez organizatora.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy 7 marca 2024 r. podczas Gali IX Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Skip to content