fbpx
Aktualności

Kolejna akcje szczepień w weekend 10 i 11 lipca

Już w najbliższy weekend 10 i 11 lipca br. odbędzie się kolejna wakacyjna akcja szczepień przeciw COVID-19.  Tym razem wszyscy chętni mogą skorzystać ze szczepień w dwóch punktach Krakowa.

Na terenie Klubu Sportowego Bieżanowianka przy ulicy Wojciecha Lipowskiego 5 akcja szczepień zostanie przeprowadzona w mobilnym punkcie szczepień, tj. dostosowanym do tego celu elektrycznym autobusie MPK S.A., w godzinach od 9.00 -15.00. W tym punkcie na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 100 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

10 i 11 lipca br. kolejny punkt szczepień zostanie uruchomiony przy Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232. W godzinach od 8.00 – 20.00  na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 200 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Dodatkowo w każdym z punktów zainteresowani mogą także zaszczepić się preparatem firmy Pfizer.

Przypomnijmy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie.  Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Dodajmy że, mobilne jednostki szczepień są organizowane dla przyspieszenia procesu szczepień Krakowian i prowadzone są na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie. Akcja #KRAKÓWSZCZEPI potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach na Małym Rynku, przy Nowohuckim Centrum Kultury i w Parku Jordana oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK S.A. na terenie klubów sportowych Bieżanowianka, Wanda, Kolna, Prądniczanka, Com Com Zone Nowa Huta, Hala 100  lecia Cracovii oraz Nadwiślan.

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili, do skorzystania z dodatkowej oferty w ramach akcji #KRAKÓWSZCZEPI.