fbpx
Czas wolny

Integracyjny weekend w Krakowie!

Co roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji już w najbliższy piątek i sobotę w Hali 100-lecia Cracovii przy al. Focha 40, w której działa Centrum Osób Niepełnosprawnych, Fundacja Proland Sport organizuje szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, mających na celu integrację i obchody tego ważnego dnia. 

Międzynarodowy Dzień OzN to coroczna okazja do zwiększenia świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami, i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania. Również w Krakowie nie zabraknie okazji do wspólnego świętowania. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami mogą ciekawie spędzić ten dzień w Hali 100-lecia Cracovii.

W piątek (3.12) o godzinie 10.00 odbędzie się wspólny trening z Mistrzem Świata w karate. Dzień uzupełniony zostanie o konkurencje sportowe, gry i zabawy, a także wspólne śpiewanie podczas koncertu Roberta Kasprzyckiego, znanego z piosenki „Niebo do wynajęcia”. Pierwsza część dnia zakończy się o godzinie 13.00. 

Nie będzie to jednak koniec atrakcji – już o 17.30 dzieci i młodzież z niepełnosprawnością spotkają się ze św. Mikołajem, który obdaruje każdego wyjątkową świąteczną paczką. 

W sobotę (4.12) organizatorzy zapraszają na 16. Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym. W tym roku w wydarzeniu wezmą także udział osoby z niepełnosprawnością, w ramach odbywającego się równocześnie Festiwalu Karate-Do „Oto My”.

Program i szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie organizatora.

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń może udzielić Fundacja Proland Sport.

Kontakt dla mediów: Arkadiusz Nowak, tel. 601 440 331

Skip to content