fbpx
Aktualności

Forum Amputacji. II edycja konferencji już w październiku

forum amputacji w Krakowie

W dniach 15-16 października w Krakowie odbędzie się II Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Forum Amputacji. Podczas bezpłatnych wykładów specjaliści podejmą temat „Amputacje – niewidzialni pacjenci”. Drugiego dnia przewidziano część szkoleniową. Rejestracja uczestników trwa.

Zaplanowana na połowę października konferencja to już druga edycja Forum Amputacji. Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, technicy ortopedzi, studenci kierunków medycznych oraz inne osoby zajmujące się zawodowo lub zainteresowane tematyką amputacji będą mogły spotkać się w Hotelu Galaxy w Krakowie lub dołączyć do wydarzenia online. Wykłady zostały podzielone na trzy części: medyczną, psychologiczną i rehabilitacyjną.

Pierwsza edycja konferencji pokazała nam, jak istotne jest rozpowszechnianie wiedzy związanej z tematem amputacji. Dodatkowo wspaniale uwidoczniła, jak ważna jest współpraca specjalistów z różnych dziedzin. Jesteśmy pewni, że Forum Amputacji to kolejny krok w kierunku lepszego zaopiekowania tej grupy pacjentów – komentuje dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, koordynator konferencji.

Osseointegracja, profilaktyka u osób z cukrzycą, amputacje w wyniku wypadku, terapia trudno gojących się ran, wczesna rehabilitacja i protezowanie to niektóre tematy, które zostaną podjęte 15 października w czasie spotkania specjalistów. Udział w tej części jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie www.forumamputacji.pl.

16 października odbędą się szkolenia praktyczne. Aneta Pirowska poprowadzi warsztaty z terapii lustrzanej, a dr Marlis Gonzalez-Fernandez z Johns Hopkins Medicine przedstawi temat tworzenia i zarządzania interdyscyplinarnym zespołem do spraw osób po amputacji (szkolenie online). Bilety na sesje szkoleniowe dostępne są na stronie wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.

Forum Amputacji organizowane jest z inicjatywy krakowskiego Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, ośrodka specjalizującego się w rehabilitacji osób po amputacji, oraz Fundacji Poland Business Run, skupionej na pomocy tej grupie

Szczegóły i rejestracja: www.forumamputacji.pl

Skip to content