fbpx
Aktualności

Firmy nagrodzone w Krakowie za działania społeczne. Znamy zwycięzców konkursu CSR POLAND AWARDS 2024

Platforma do mikrodonacji, rekordowy wolontariat w ramach Szafy Dobra, program realizacji pasji dla pracowników czy aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami – to niektóre projekty polskich firm nagrodzone w ramach konkursu CSR Poland Awards 2024. To już druga edycja inicjatywy, która ma na celu docenienie działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także liderów CSR w przedsiębiorstwach. Nagrody zostały wręczone 21 marca w Krakowie.

Konkurs towarzyszył konferencji CSR Poland, organizowanej przez Fundację Poland Business Run, w ramach której o społecznej odpowiedzialności firm dyskutowali specjaliści z różnych dziedzin i organizacji, m.in. Zuzanna Skalska, Aleksandra Przegalińska czy Wojciech Eichelberger. 

Wśród tematów poruszonych w ramach prelekcji, paneli dyskusyjnych i warsztatów, znalazły się sztuczna inteligencja, zmiany czekające biznes w najbliższych dekadach, kompetencje liderskie przyszłości, pokolenie Z na rynku pracy, wypalenie zawodowe, zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami czy wolontariat pracowniczy.

W konkursie mogła wziąć udział każda organizacja, posiadająca siedzibę lub oddział na terenie Polski, która w 2023 roku zrealizowała projekt CSR. W osobnej kategorii zgłaszani byli liderzy działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu CSR Poland Awards 2024.

Kategoria Community Engagement – projekty społeczne, które zostały zrealizowane przez firmę na rzecz jej otoczenia zewnętrznego.

LAUREAT

BetterPOS Sp. z o.o. – za projekt Donateo, który jury doceniło za skalę, łatwość wdrożenia i dostępność, a także możliwość wsparcia dla wielu organizacji w zbieraniu datków, a także funkcję edukacyjną inicjatywy: pokazanie, że dobroczynność może być elementem codzienności, np. robienia zakupów. 

WYRÓŻNIENI:

Oponeo.pl S.A. – za projekt „Kręci Nas Recykling”

Dom Development Kraków Sp. z o.o. – za projekt Nowy dom dla dzieci z Ukrainy

Kategoria Volunteering – projekty społeczne zrealizowane przez firmę przy udziale jej pracowników w roli wolontariuszy.

LAUREAT

Internationaler Bund Polska – za projekt Szafa Dobra, który jury doceniło za wykorzystanie ogromnego potencjału wolontariatu pracowniczego, połączenie we wspólnym celu wielu osób z różnych kultur i organizacji, a także stworzenie przestrzeni do zaangażowania i współpracy na bardzo dużą skalę.

WYRÓŻNIENI:

Allegro Sp. z o.o. – za projekt Mam swoje Alle

UBS – za projekt Dobre Wsparcie

Kategoria Employee Wellbeing – projekty, które firma realizowała na rzecz własnych pracowników, dbając o ich dobrostan fizyczny, psychiczny, finansowy, zawodowy i społeczny. 

W kategorii Employee Wellbeing jury nie zdecydowało się na przyznanie głównej nagrody, ale wybrało dwa wyróżnienia.

WYRÓŻNIENI:

UMA Investments Sp. z o.o. – za Projekt „Forum Kobiet”

Sii Sp. z o.o. – za projekt Sponsoring Pasji

Kategoria CSR Leader – osoby, które efektywnie realizują projekty CSR w firmach i motywują do działania innych.

LAUREATKA

Zofia Zochniak z NEW SOLUTIONS GROUP Sp. z o.o. – za dostrzeżenie dużego problemu i stworzenie projektu Ubrania do Oddania, dzięki któremu każdy może wpłynąć na zmiany w sektorze mody i na ekologię, a także za współpracę z dużymi markami i umiejętność przekonania ich do cyrkularnego podejścia, oraz za działania edukacyjne na temat skutków szybkiej mody.

WYRÓŻNIENI:

Agnieszka Gutowska – Nhood Services Poland Sp. z o.o. 

Tomasz Brzostowski – Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o.o.

W związku z tym, że Fundacja Poland Business Run, która jest organizatorem konkursu CSR Poland Awards, od lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jej przedstawiciele postanowili wybrać dodatkowe wyróżnienia spośród wszystkich nominowanych projektów.

Kategoria dodatkowa Accessibility and Inclusivity – nagrody za projekty na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

WYRÓŻNIENI:

INGKA Centres Polska Sp. z o.o. – za projekt Drużyna poMocy 

NOVOL Sp. z o.o. – za projekt NOVOL oddział Manu Service

W jury konkursu zasiadali: Agnieszka Pleti – prezes Fundacji Poland Business Run, dr Ewa Jastrzębska – rzeczniczka etyki Szkoły Głównej Handlowej, dr hab. Dorota Gierszewski – kierowniczka Pracowni Pedagogiki Społecznej i Andragogiki UJ, Tomasz Włodarski – zastępca dyrektorki ds. rozwoju i infrastruktury w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie, Małgorzata Szlendak – ekspertka w dziedzinie komunikacji i trenerka.

  

Organizatorem głównym wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. 
Skip to content