fbpx
Aktualności

Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Hali Cracovii z nagrodą Integralia

Nagroda Integralia jest przyznana co roku przez Porozumienie 9 Krakowskich Uczelni i Urząd Miasta Krakowa. Wyróżnienie przyznaje się osobom bądź instytucjom, które wyróżniają się w działaniach na rzecz dostępności. W tym roku Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zgłosiła kandydaturę Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Hali 100-lecia KS Cracovia 1906. W głosowaniu to właśnie Centrum przy al. Focha otrzymało największą liczbę punktów. 

Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Hala Cracovia to unikatowy obiekt w skali kraju, w którym przygotowujemy przyszłym paraolimpijczyków do sięgania po medale! Miesięcznie odbywa się u nas ok. 130 treningów w ramach 15 dyscyplin dla osób z niepełnosprawnościami. Cieszę się, że w naszym Centrum możemy tworzyć bardziej otwarte i dostępne środowisko dla osób z niepełnosprawnościami, i że jest to coraz bardziej zauważane i doceniane – podkreśla Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Centrum Inicjatyw Sportowych, która zarządza Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

Nagrodę podczas konferencji “Sport jest jeden” w ramach XVI Krakowskich Dni Integracji odebrał Marcin Królikowski, paralimpijczyk, koordynator Centrum Sportu Niepełnosprawnych, który jednocześnie wziąć udział w panelu dyskusyjnym “Sport osób z niepełnosprawnością jako metoda inkluzji społecznej”.

Hala Cracovii jest obiektem w 100% dostosowanym do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu bazy do rozwijania sportowych zainteresowań OzN, jak również zapewnieniu rehabilitacji przez sport. W Centrum można trenować takie dyscypliny jak np. łucznictwo, strzelectwo laserowe, tenis stołowy, goallball, judo, showndown, paraboks, boccia, koszykówka na wózkach, blind football, wioślarstwo na ergonometrach, karate czy szermierka na wózkach. Szczegółowe informacje na temat dostępnych sekcji sportowych znajdują się na stronie: Hala 100-lecia KS Cracovia 1906 Centrum Sportu Niepełnosprawnych | Hala 100-lecia KS Cracovia 1906 Centrum Sportu Niepełnosprawnych (halacracovii.pl)Kraków Pomaga

Kraków Pomaga

Platforma Kraków Pomaga powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Krakowa, by zapewnić mieszkańcom aktualne informacje o COVID-19, dostęp do rzetelnej wiedzy lekarzy i specjalistów, pomysły na aktywności dla rodziny, a także wsparcie w trudnym okresie izolacji.

Skip to content