fbpx
Aktualności COVID-19 Szczepienia

70% mieszkańców Krakowa zaszczepionych

Zgodnie z zestawieniem „Poziom zaszczepienia mieszkańców” zamieszczonym na stronach rządowych dedykowanych koronawirusowi w Krakowie zaszczepionych przynajmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19 jest już 70 % mieszkańców Miasta Krakowa!

Kraków, dzięki odpowiedzialności i zaangażowaniu mieszkańców jest na pierwszym miejscu wśród najlepiej wyszczepionych gmin w województwie małopolskim.
Jednocześnie warto pamiętać, że epidemia wciąż trwa, a szczepienia są najskuteczniejszym sposobem ograniczenia ryzyka zachorowania i zgonu z powodu zakażenia koronawirusem SARS-COV-2.
Szczepienia są szansą na to, aby ograniczyć rozwój zapowiadanej V fali epidemii koronawirusa w Polsce.
Uprzejmie przypominamy, że w dniu 16 grudnia br. rozpoczęły się szczepienia wśród dzieci w wieku 5-11 lat. Do szczepienia każdorazowo kwalifikuje lekarz.
Szczepienia dzieci odbywają się wyłącznie preparatem dopuszczonym dla tej grupy wiekowej, tj. firmy Pfizer w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę.
Mając na względzie powyższe serdecznie zachęcamy do szczepień dzieci, aby umożliwić im bezpieczny powrót do przedszkoli i szkół.

 

 

 

Zadanie jest finansowane ze środków Województwa Małopolskiego.

Skip to content