fbpx
Czas wolny

5 miejsc na niestandardowe wesele w Krakowie

miejsce na wesele w krakowie
Fot. Michał Adamczyk, OneLight Studio

Nietypowe miejsca na wesele w Krakowie nie są czymś znanym na szeroką skalę. Jesteśmy przyzwyczajeni do wesel organizowanych w dedykowanych do tego salach, restauracjach albo (jak za „starych, dobrych czasów”) w strażackich remizach. Czy są to jedyne opcje? Zdecydowanie nie. Można zdecydować się na coś bardziej nietypowego, ekstrawaganckiego, wyjątkowego. W tym wpisie przedstawiamy 5 niestandardowych miejsc w Krakowie, w których zorganizujecie cudowne wesele.

1. Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej

wioski świata
Fot. Michał Adamczyk, OneLight Studio


Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Położone w malowniczej jego części, na Dębnikach, nieopodal Wisły i w bezpośredniej okolicy Parku Dębnickiego, zapewnia bliskość terenów zielonych i praktycznie bezpośredni dostęp do rzeki płynącej przez Miasto Królów Polskich.

Jest to teren zarządzany przez Salezjanów, w którym znajdziemy takie atrakcje jak domki rdzennej ludności z całego świata (iglo, chata afrykańska, tipi), sklep z pamiątkami, których próżno szukać gdziekolwiek indziej, oraz wspaniała mapa świata, po której możemy spacerować, poruszając się niejako po każdym z kontynentów.

Tuż obok Wiosek znajduje się też uroczy kościół, w którym może odbyć się uroczystość zaślubin, drewniana chata przystosowana do organizacji małych (do 50 osób) imprez okolicznościowych, a także ogromny zielony teren, na którym z łatwością postawimy namioty, idealne na weselne przyjęcie plenerowe w klimacie podróżniczym.

Z tego rozwiązania skorzystaliśmy też my, organizując tam nasze przyjęcie weselne. Więcej zdjęć z naszego wesela w Wioskach Świata obejrzycie na: www.weselenawlasnychzasadach.pl/nasze-wesele.

Strona www: http://wioskiswiata.org/ 

2. Restauracja u Ziyada na Zamku w Przegorzałach

zamek przegorzały
Fot. www.uziyada.pl/fotografie

Wesele na Wzgórzu Zamkowym? Nie ma problemu, w Przegorzałach to możliwe!

Zamkowy klimat w nowoczesnym stylu – takim mottem właściciele tego niesamowicie położonego miejsca określają charakter swojej przestrzeni. Dzięki sąsiedztwu Lasu Wolskiego natura praktycznie puka do okien weselnych sal i restauracji. Na miejscu jest cicho, przestronnie i bardzo zielono.

Nieprześcignioną zaletą tego miejsca są tarasy widokowe, które zachwycają każdą osobę, która się tam zjawi. Pejzaż rozciągający się na bieg Wisły z pozycji wzgórza będzie ogromnym wyróżnikiem każdego wesela, które będzie tam zorganizowane.

W ramach kompleksu Zamku w Przegorzałach są też dostępne miejsca noclegowe oraz parkingowe.

Strona www: https://www.uziyada.pl/przyjecia

3. Restauracja Cafe Oranżeria 

cafe oranżeria
Fot. www.mgnienia.com

Restauracja Cafe Oranżeria znajduje się na dachu Hotelu Kossak, tuż przy Moście Dębnickim. Oprócz świetnej lokalizacji (tylko 10 minut od Rynku Głównego w Krakowie!) miejsce to oferuje spektakularny widok na Zamek Królewski na Wawelu, jeden z najlepszych w całym Krakowie.

Dzięki połączeniu Restauracji Cafe Oranżeria na VII piętrze oraz Sal Widokowych na piętrze VI, miejsce oferuje możliwość zorganizowania przyjęcia dla ok. 130 gości.

Czterogwiazdkowy Hotel Kossak będzie udogodnieniem dla przyjezdnych gości weselnych, którzy dodatkowo mogą skorzystać z hotelowego spa oraz dwóch restauracji.

Strona www: https://cafeoranzeria.pl/ 

4. Kopiec Kościuszki

kopiec kościuszki
Fot. kopieckosciuszki.pl/kopiec-kosciuszki-z-lotu-ptaka/

Kopiec Kościuszki to nie tylko turystyczna atrakcja czy cel przyjazdu rodzin z dziećmi. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze gastronomiczno-konferencyjnej, na miejscu jesteśmy w stanie zorganizować wyjątkowe przyjęcie weselne dla 150 osób. 

Ogromną zaletą tego miejsca jest oczywiście obecność samego kopca, który w 2017 r. został uznany za Pomnik Historii. Rozpościera się z niego spektakularny widok na Kraków, który na pewno docenią weselni goście.

Nietuzinkowe tereny zdjęciowe (kopiec, fort, okoliczny las) będą elementem wyróżniającym dla Młodej Pary, chcącej upamiętnić swój wyjątkowy dzień.

Na terenie kompleksu znajdziemy również Ogród Kościuszkowski, Wystawę Kościuszkowską oraz kawiarnię z przepięknym tarasem.

Strona www: https://weselenakopcu.pl/ 

5. Stara Zajezdnia

stara zajezdnia
Fot. starazajezdniakrakow.pl/galeria

Stara Zajezdnia tramwajowa, położona w sercu krakowskiego Kazimierza, jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, co samo w sobie nadaje wyjątkowości temu miejscu.

Kompleks ten ma bardzo duże możliwości przestrzenne – jest w stanie pomieścić do 650 osób na galowych kolacjach przy okrągłych stołach czy 400 na weselach z wydzielonym parkietem, co czyni je świetnym wyborem dla par planujących większe wydarzenie ślubne. W skład kompleksu wchodzi też dziedziniec, gdzie można zorganizować palarnię, czy strefę chill out.

Dodatkową zaletą Zajezdni jest doskonałe zaplecze audiowizualne oraz gastronomiczne, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających przyszłych małżonków.

Budynki na terenie Starej Zajezdni robią też po prostu wrażenie – są wykonane z zadbanej, czerwonej cegły, dającej poczucie ciepłego klimatu.

Strona www: https://starazajezdniakrakow.pl/eventy/ 

 

Ślub bierze się (zazwyczaj 😉 ) raz w życiu, więc naszym zdaniem ślub i przyjęcie weselne warto zorganizować w bardziej niestandardowym miejscu, które z nieukrywanym sentymentem będą wspominali zarówno goście, jak i sama para młoda.

Mamy nadzieję, że ten poradnik 5 miejsc na niestandardowe wesele w Krakowie będzie dla Was przydatny, oraz że Wasze wesele będzie wyjątkowe.

Jeśli takie podejście jest dla Was inspirujące, to zajrzyjcie do naszego e-booka. Opisujemy w nim, jak zorganizować wesele na własnych zasadach, na którym sami chcielibyście być gośćmi.

Agata i Grzegorz Górzyńscy

Agata i Grzegorz Górzyńscy

autorzy e-booka „Wesele na własnych zasadach”, fani podróży i dobrego jedzenia, na co dzień zajęci pełnią życia w Krakowie.

Skip to content