fbpx
Aktualności

10 tys. biegaczy zapisanych na Poland Business Run 2022!

poland business run

Rozpoczęły się zapisy do charytatywnego biegu Poland Business Run 2022. Na liście startowej jest już ponad 10 tys. biegaczy, w tym 5 tys. zgłoszonych na zawody w Krakowie. Przez udział w wydarzeniu, które odbędzie się 4 września, firmowe sztafety pomogą potrzebującym. Wśród beneficjentów osoby z Małopolski.

Managerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli – w czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji pracowników sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły.

W tegorocznym Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km. W Krakowie limit biegaczy wynosi 10 000 uczestników (2000 sztafet) i połowa miejsc już się zapełniła.

Zapisy wystartowały wczoraj, a mamy już ponad 5 tys. biegaczy na liście startowej biegu w Krakowie i tyle samo zapisanych na bieg wirtualny. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na zaangażowanie firm. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Poprzez opłacenie udziału w biegu firmy pomogą osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii. Jednym z beneficjentów sztafety jest 41-letni Sławomir z okolic Krakowa, który w wieku 9 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę, a dziś jest fizjoterapeutą i sam pomaga pacjentom po amputacji.

W pewnym momencie zrozumiałem, że to, co chcę robić i czym się zajmować, to pomoc innym osobom, które zetknęły się z amputacją. Od kilkunastu lat zajmuję się rehabilitacją, nauką chodzenia i wsparciem w powrocie do samodzielności osób po amputacjach kończyn. Praca stała się moją pasją – mówi beneficjent Poland Business Run 2022.

W wolnym czasie Sławomir uprawia amatorsko różnego rodzaju aktywności sportowe. Korzystając z protezy biegowej, brał nawet udział w poprzednich edycjach Kraków Business Run. Aby mógł nadal być aktywnym ojcem i angażować się w pomoc innym, potrzebuje wsparcia w zakupie nowej protezy nogi.

Osoby, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl

Skip to content