fbpx
Czas wolny

Wielkanoc z wydawnictwem eSPe – Strefa rodzinnej mocy na Wielki Tydzień

Nadchodzą kolejne Święta Wielkanocne w warunkach pandemii. Z tego powodu wydawnictwo eSPe postanowiło stworzyć przestrzeń, która pomoże przeżyć je religijnie mimo ograniczonej obecności w kościele, i przygotowało materiały do codziennej refleksji, pomysły na głębokie przeżycie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego w gronie rodziny, a także ciekawe aktywności dla dzieci.

Wydawnictwo eSPe zaprasza do podjęcia wyzwań pełnych mocy, których celem jest, jak mówią organizatorzy, „zbudować wypełniony wiarą, nadzieją i miłością Kościół domowy”.

Wydawnictwo zapowiada: „Każdego dnia Wielkiego Tygodnia, począwszy od Niedzieli Palmowej, przy pomocy Oli, Piotrka i ich rodziców poznamy kolejne supermoce, dzięki którym każdy z nas może osiągnąć Wielką Moc, a więc zmartwychwstanie. Jakie to moce? Moc postu, moc modlitwy, moc jałmużny, moc sakramentów, moc cierpienia, moc liturgii, moc uwielbienia. Każdą z nich poznamy dzięki kartom pracy. Karta zawiera ciekawe zadania praktyczne dla dzieci, dialogi mamy z Olą i Piotrkiem oraz rozważania dla dorosłych. Materiały przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat, a szczególnie dla tych przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Dzieci mogą pracować z rodzicami lub samodzielnie.”

Karty pracy oraz szczegóły projektu na https://boskieksiazki.pl/WielkiTydzien

Cyklowi towarzyszyć będą nagrania o. Jacka Wolana na każdy dzień Wielkiego Tygodnia, dostępne na jego profilu TikTok o.jacek.sp.

Konkurs na Wielki Tydzień

Dodatkowo wydawnictwo zachęca do przygotowania Księgi Wielkiej Mocy, która ma później służyć pomocą w najtrudniejszych życiowych wyzwaniach. Wśród osób, które prześlą na adres konkurs@espe.pl zdjęcie wypełnionej Księgi WielkiejMocy, wydawnictwo rozlosuje nagrody książkowe. Zdjęcia należy przesłać do niedzieli 11 kwietnia 2021 roku.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydawnictwa.

 

Skip to content