fbpx
Aktualności

Można otrzymać bezpłatne wsparcie po mastektomii

Krakowski ośrodek rehabilitacyjny otrzymał dofinansowanie na realizację nowego projektu “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości”. Dzięki niemu osoby po amputacji piersi będą mogły otrzymać kompleksowe wsparcie zupełnie bezpłatnie. W czasie trzech lat trwania programu krakowscy specjaliści pomogą łącznie 72 beneficjentkom z całej Polski.

Projekt kompleksowego wsparcia po mastektomii ma charakter ogólnopolski, a dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, udział jest bezpłatny. W tym roku z programu mogą skorzystać aż 24 osoby po amputacji piersi.
Uczestniczkom zapewnimy kompleksowe wsparcie: zajęcia rehabilitacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb, opiekę specjalistów: psychologa oraz dietetyka, a także dodatkowe aktywności, m.in. zajęcia jogi oraz zwiedzanie Krakowa. W programie będą również spotkania z doradcą zawodowym, który może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy po chorobie – tłumaczy Anna Orzechowska, prezes fundacji prowadzącej Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, w którym będzie realizowany projekt.
Formularze zgłoszeniowe mogą składać osoby po mastektomii (całościowej lub oszczędzającej) z całej Polski. Organizator oferuje wsparcie ambulatoryjne (dla osób z Krakowa) oraz tygodniowe turnusy rehabilitacyjne (możliwość uzyskania dodatkowego dofinansowania na noclegi oraz wyżywienie). Pierwsze pacjentki będą mogły rozpocząć rehabilitację już w połowie lipca 2022 r.
Nabór wniosków do udziału w projekcie trwa. Dokumenty należy wysłać lub dostarczyć do Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu (ul. Odrzańska 13 lok. 2, 30-408 Kraków). Do wniosków należy dołączyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz dokumentację medyczną. Formularze do pobrania znajdują się na stronie Centrum Rehabilitacji.
Więcej szczegółów na temat projektu można uzyskać, dzwoniąc na numer 609 915 005 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.
Projekt “Oswojenie po mastektomii – pomoc w powrocie do aktywności i kobiecości” sfinansowany został dzięki Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Dofinansowanie uzyskane na podstawie RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NA LATA 2021-2030 NOWEFIO – EDYCJA 2022 – PRIORYTETY 2-4.
Skip to content