fbpx
Czas wolny

ZDROWO MALUCHOWO – zabawa i edukacja z Fundacją Ziko dla Zdrowia

zdrowo maluchowo

Dla każdego, kto szuka przepisu na atrakcyjne, kreatywne i mądre spędzanie czasu z młodszym dzieckiem w domu Fundacja Ziko dla Zdrowia przygotowała propozycję zabaw z edukacją prozdrowotną w tle. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu –  zostań w domu, baw się, ucz i zadbaj o swoje zdrowie!

ZDROWO MALUCHOWO, to nazwa cyklu edukacyjnego Fundacji Ziko dla Zdrowia, przygotowanego z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ramach tej inicjatywy na stronie internetowej Fundacji zostały opublikowane materiały edukacyjne, dzięki którym przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zabaw z dzieckiem będzie dla każdego rodzica lub opiekuna proste i przyjemne.

Materiały opublikowane w cyklu ZDROWO MALUCHOWO związane są tematyką zdrowia, rodzice lub opiekunowie młodszych dzieci mogą skorzystać z czterech scenariuszy zabaw:

Przygotowanie się do przeprowadzenia zabaw zajmuje najwyżej kwadrans (trzeba przeczytać artykuł i scenariusz oraz przygotować kilka rekwizytów). Jeżeli jest taka możliwość – warto również wydrukować przygotowane przez Fundację materiały, ale nie jest to konieczne – zabawy można przeprowadzić bez wydruków. Proponowane scenariusze są podstawową bazą do zabaw – ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacać je o własne pomysły i dostępne w domu materiały edukacyjne (np. książki, filmy animowane itp.).

To, jak dużo czasu zajmie jedna zabawa zależy wyłącznie od dzieci: ich możliwości, chęci i motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań. Każda z zabaw podzielona jest na kilka mniejszych bloków, co stwarza możliwość przeprowadzenia jej w kilku częściach, by jak najlepiej dostosować się do możliwości dzieci.

Zachęcamy do wspólnych zabaw!

Materiał przygotowany przez Fundację Ziko dla Zdrowia.