fbpx
Czas wolny

Wirtualne oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969 z udziałem kuratorek | #MOCAKonline

mocak wystawa

W czwartek 4 lutego o godzinie 19:00 zapraszamy na oprowadzenie online po wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1950 –1969. O pracach opowiedzą kuratorki – Monika Kozioł i Martyna Sobczyk.

Ekspozycja prezentuje twórców związanych z Krakowem urodzonych w latach 50. i 60. To trzecia wystawa z cyklu zainaugurowanego przez MOCAK w październiku 2015 roku. Celem tej serii jest przegląd sztuki w mieście, które przez wieki było jej stolicą.

Prezentowanych twórców łączy specyfika czasu, w którym dorastali. Realia PRL-u wymusiły na nich wyznaczenie osobistej wolności. Dochodzono do niej przez kontestatorskie działania, skandale, czy też postawy outsiderskie, dystans do świata, poszukiwania w obrębie mistycyzmu i transcendencji.

Celem wystawy jest ukazanie różnorodnych tendencji i źródeł inspiracji tego pokolenia. Analiza dorobku poszczególnych twórców pozwoliła na wyłonienie prac mających największy potencjał zobrazowania ich filozofii sztuki. Wystawa nie stawia sobie ograniczeń tematycznych ani medialnych. Prezentujemy malarstwo, rysunek, fotografie, obiekty i instalacje. Część autorów odniosła międzynarodowe sukcesy, część tworzy w lokalnej prywatności. Dzięki temu zestawieniu ekspozycja rozszerza obraz krakowskiej sceny artystycznej.

Więcej informacji o wystawie >>

W trakcie wydarzenia będzie można zadawać pytania na Facebooku Muzeum.

Zwiedzanie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji online za pomocą platformy PLAY KRAKÓW. Wstęp 2 zł, bilety dostępne na platformie w dniu wydarzenia (4 lutego) od godz. 17.

Ukazała się również publikacja towarzysząca wystawie. Więcej informacji tutaj >>

W związku z czasowym zamknięciem muzeów z powodu pandemii COVID-19 czas trwania wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1950 –1969 został przedłużony. Data zamknięcia ekspozycji będzie opublikowana na stronie internetowej Muzeum: www.mocak.pl

Skip to content