fbpx
Aktualności

W Poland Business Run 2023 w Krakowie wystartowały dzieci!

bieg dzieci Poland Business Run
Fot. Fundacja Poland Business Run

Prawie 9 tys. biegaczy oraz ponad 300 dzieci wystartowało wczoraj w Poland Business Run 2023! To już 12. edycja zawodów, na dodatek rekordowa pod względem liczby uczestników. Łącznie na świecie w bieg zaangażowało się prawie 36,5 tys. osób!

Poland Business Run 2023 tak jak w ubiegłym roku odbył się w Krakowie oraz w formule wirtualnej. Każdy biegacz 5-osobowej sztafety pokonał dystans biegu w słusznej sprawie – by pomóc osobom z niepełnosprawnościami i po mastektomii.

W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć całe wydarzenie w Krakowie o piknik w Parku Jordana, koncert, a także biegi i atrakcje dla dzieci.

– Co roku dołączają do nas kolejni biegacze, angażując swoje rodziny do kibicowania. Dlatego chcieliśmy dać możliwość realnego udziału w Poland Business Run 2023 również najmłodszym. I to był strzał w dziesiątkę – zainteresowanie biegiem dla dzieci było ogromne. Miejsca kończyły się bardzo szybko, pomimo że biegi odbywały się w kilku turach, o różnych godzinach – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Biegacze integrowali się podczas pikniku w Parku Jordana, gdzie organizatorzy i sponsorzy wydarzenia przygotowali obszerną ofertę atrakcji, m.in. koncert Nicka Sincklera, strefę chillout, konkursy z nagrodami, fotobudki i food trucki.

Dzieci miały osobną dedykowaną strefę, gdzie odbywały się biegi i różnorodne konkursy. W biegach mogły brać udział dzieci w wieku 4-10 lat na dystansach od 100 do 400 metrów. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Sponsorem biegu była firma Epam. W strefie rodzinnej czekały dmuchawce, bańki mydlane, malowanie twarzy i inne atrakcje. Dzieci poniżej 4. roku życia mogły wziąć udział w najmniejszym biegu świata, gdzie dystans był dowolny, a najważniejsza była radość malucha. Dorośli mogli w tym czasie piknikować i posłuchać koncertu.

Na scenie nagrodzono najszybsze zespoły Poland Business Run 2023 w Krakowie. I miejsce zajęła Manufaktura Mieszkań Poznań, II miejsce – #AdamCzerwińskiTeam, III miejsce – STATE STREET 1. Najszybsza kobieca sztafeta to Aniołki Czerwińskiego.

Biegasz – pomagasz

Już wiadomo, że środki zebrane z opłat startowych pozwoliły na pomoc dla 94 osób po amputacjach i z innymi problemami w obrębie narządów ruchu oraz po mastektomii, a kolejne wnioski beneficjentów są rozpatrywane. Do tej pory dofinansowanych zostało 19 protez kończyn, 16 wózków lub innych sprzętów oraz 71 turnusów rehabilitacyjnych po amputacji i mastektomii.

Wśród beneficjentów Poland Business Run jest 9-letni Edgar z Małopolski, który zmaga się z przewlekłym zapaleniem szpiku i kości. Dzięki nowej ortezie i rehabilitacji będzie mógł walczyć o zdrowie i sprawność.

Pomagaj Bardziej

Osoby, które nie brały udziału w zawodach, również mogą pomóc potrzebującym. W ramach akcji Pomagaj Bardziej można przekazać dowolną kwotę za pomocą opcji “Przelew na telefon” w aplikacji bankowej na numer Fundacji Poland Business Run: 519 815 815. Firmy mogą również wpłacać darowizny poprzez przelew tradycyjny na stronie Fundacji. Liczy się każda złotówka, bo zebrane środki pomogą w zakupie sprzętu i rehabilitacji dla kolejnych osób.

Skip to content