fbpx
Aktualności

UJ zagra przeciw AGH po raz ósmy

uj vs. agh

Po długiej przerwie powraca emocjonujące wydarzenie sportowe Krakowa, podczas którego dwie silne uczelnie zjednoczą się, by wspólnie pomóc potrzebującym.

Stowarzyszenie All In UJ wraz z URSS AGH oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na 8. edycję Meczu Charytatywnego UJ vs AGH, który odbędzie się 31 marca 2022 r. w godz. 10:00-14:00 w Hali Sportowej TS Wisła, przy ul. Władysława Reymonta 22.

Wydarzenie związane jest ze wsparciem charytatywnego celu. W tym roku organizacją, na rzecz której zostaną przekazane środki tegorocznej edycji jest Salam Lab, która wraz z szeregiem innych krakowskich organizacji, nieustannie działają, aby zapewnić pomoc lokalową, transportową, tłumaczeniową czy prawną każdej Ukraince i każdemu Ukraińcowi, którzy chcą opuścić swój kraj i szukać schronienia w Krakowie.

W poprzedniej edycji meczu udało się nam zebrać rekordową kwotę 9 489 zł na rzecz Zupy na Plantach. Organizatorzy znów planują pokazać siłę i jedność uczelni, by wspólnie pobić kolejny rekord zbiórki, która pomoże potrzebującym.

Mecz ma charakter zamknięty, a wejście możliwe jest z ważną legitymacją studencką. Osoby, które nie są studentami, mogą uzyskać bilety u organizatora.

Mecz Charytatywny UJ vs. AGH ma już 9-letnią tradycję, zapoczątkowaną w 2013 roku, kiedy to zainspirowane rozgrywkami w USA Stowarzyszenie All In UJ po raz pierwszy zorganizowało Mecz łączący dwie największe krakowskie uczelnie. W sumie przez wszystkie edycje zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych na różne cele charytatywne!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Skip to content