fbpx
Czas wolny

Teatr Groteska serdecznie zaprasza na ostatni spektakl premierowy w tym sezonie!

Spektakl Okna
Fot. OKNA, K. Rzepecki

„OKNA” to opowieść stworzona przez polskich i ukraińskich twórców. To przedstawienie bez słów – przemawiające do nas sytuacjami i obrazami. Utrzymane w konwencji teatru plastycznego. W swojej płynnej zmienności epizodów jest niczym filmowa opowieść – nieznająca czasowych ani przestrzennych ograniczeń.

Okna to spektakl, który opowiada o znaczeniu i sile domu. O przestrzeni naszego zakorzenienia w niepewnym i zmiennym świecie. To opowieść o tym, jak krucha i łatwa do fizycznego unicestwienia jest ta domowa ostoja. Ale, i może przede wszystkim, Okna to opowieść o sile instynktu życia, który pozwala człowiekowi odradzać się i trwać wśród nawet najbardziej niesprzyjających kolei losu.

Tatiana Nikolaeva i Denis Lemaikin to para teatralna z Kijowa. Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, znaleźli się w Polsce. A dzięki pomocy UNIMY i środowiska teatralnego w Krakowie, niemal od razu mogli pracować w swojej branży, m.in. w Teatrze Groteska. Tetiana jest aktorką i reżyserką teatralną. W Kijowie założyła własny teatr oraz szkołę teatralną dla dzieci i dorosłych o nazwie Lito. Denis jest reżyserem teatralnym oraz teatralnym i filmowym aktorem. Pracował w Kijowskim Miejskim Teatrze Lalek, brał udział w kręceniu filmów, uczył aktorstwa i wystawiał spektakle w Teatrze Lito.

Wraz z reżyserem Teatru Groteska Lechem Walickim stworzyli wspólny projekt teatralny Okna, który już w piątek zostanie zaprezentowany publiczności w Krakowie.

Okna - premiera

Reżyseria: Denys Lemaikin, Tatiana Nikolaeva, Lech Walicki
Pomysł inscenizacyjny: Lech Walicki
Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
Muzyka: Franciszek Lis

Choreografia: Eryk Makohon

Inspicjent: Marek Stawowczyk

Występują: Denys Lemaikin, Tatiana Nikolaeva, Lech Walicki

Premiera: 20.05.2023

Spektakl dla dorosłych i młodzieży od 16 lat.

 Bilety można rezerwować online lub w kasie Teatru.

Bilety: https://tiny.pl/wzjgk

Szczegóły: https://www.groteska.pl/spektakle/dla-doroslych/okna

Skip to content