fbpx
Aktualności

Targi Młodej Sztuki. W poszukiwaniu Wewnętrznego Dziecka z okazji Dnia Dziecka.

Targi Młodej Sztuki, organizowane przez Przestrzeń Młodej Sztuki, mają na celu wsparcie twórców sztuki współczesnej. Odbyło się już pięć edycji, w których uczestniczyło ponad 150 artystów z Krakowa i innych miast Polski. Każdego dnia wydarzenia goście mogą odkrywać nowe dzieła i poznawać osobiście ich twórców. Artyści, oprócz własnego dorobku artystycznego, zyskują niepowtarzalną okazję, aby znaleźć prawdziwych fanów, przetestować swoje kreatywne pomysły i zebrać opinie. W ten sposób tworzymy najbardziej demokratyczną formę kreowania wspólnej krakowskiej kultury – społeczność. Twórzmy naszą kulturę razem!

 „Targi Młodej Sztuki stały się platformą na której wielu twórców uzyskało swoje pierwsze pozytywne doświadczenia z komercyjnym aspektem branży artystycznej, a nasza niezwykła atmosfera stworzyła środowisko, w którym talenty sztuki współczesnej dzielą się doświadczeniami między sobą i rozwijają się artystycznie. Dlatego też, pragniemy kontynuować misję promowania i upowszechniania oryginalnych form wyrazu artystycznego, tworząc jednocześnie przestrzeń do spotkań, dialogu oraz okazje do nabywania unikatowych dzieł, które mogą stać się niepowtarzalną ozdobą Waszych Przestrzeni” –  mówi Gleb Andreev, młody uchodźca, filmowiec, pomysłodawca i założyciel Przestrzeni Młodej Sztuki.

 Na VI edycji Targów Młodej Sztuki będzie można zakupić dzieła od 50 twórców z dziedzin sztuki takich jak malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, plakat. Będą również naklejki, ziny, pocztówki i inne przeróżne formy! Zarówno starszy jak i młodszy pasjonat sztuki znajdzie coś dla siebie, bo uważamy, że każdy zasługuje na obcowanie z podświadomością. Mile widziani są wszyscy chętni, również ci na czterech łapach!

 Z okazji dnia dziecka Targom Młodej Sztuki będą towarzyszyć Warsztaty Młodej Sztuki. Przeprowadzimy zajęcia z linorytu, malarstwa akwarelowego (dla dzieci) i gipsorytu. Każdy chętny może przekonać się jak to jest być następnym Picasso. Aby wziąć udział, konieczne są zapisy, dostępne w social mediach Przestrzeni i na miejscu w dniu wydarzenia. Warsztaty skierowane są dla wszystkich, nie tylko tych posiadających umiejętności plastyczne.

 VI edycja Targów Młodej Sztuki odbędzie się 1 i 2 czerwca w Hevre na ul. Meiselsa 18, 11.00-18.00 w sobotę i 11.00-19.00 w niedzielę. WSTĘP WOLNY.

Bieżące informacje można znaleźć tutaj: https://shorturl.at/TIdz

Linktree Przestrzeni Młodej Sztuki: Przestrzeń Młodej Sztuki Linktree

 

/informacja prasowa/Kraków Pomaga

Kraków Pomaga

Platforma Kraków Pomaga powstała z inicjatywy Urzędu Miasta Krakowa, by zapewnić mieszkańcom aktualne informacje o COVID-19, dostęp do rzetelnej wiedzy lekarzy i specjalistów, pomysły na aktywności dla rodziny, a także wsparcie w trudnym okresie izolacji.

Skip to content