fbpx
Aktualności

Sylwester w Krakowie – nie godzina policyjna, lecz apel o pozostanie w domu

Nie będzie godziny policyjnej w sylwestrowy wieczór oraz noc w Krakowie i reszcie kraju, jednak na mocy ostatniego rozporządzenia rząd apeluje, by nie przemieszczać się bez wyraźnej potrzeby i nie odpalać fajerwerków.

Podczas konferencji prasowej 27 grudnia premier podkreślił, że z prawnego punktu widzenia wprowadzenie całkowitego zakazu przemieszczania się byłoby możliwe tylko po wdrożeniu stanu wyjątkowego, a w tej chwili nie ma takiej konieczności. 

Aktualnie, na mocy ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, zakaz przemieszczania się 31 grudnia i 1 stycznia od 19:00 do 6:00 będzie obowiązywał, jednak za wyjątkiem wykonywania czynności służbowych lub zawodowych, działalności gospodarczej, a także zaspokojenia niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Sylwester w Krakowie – w tym roku we własnym domu

W tym roku na krakowskim Rynku Głównym nie odbędą się koncerty, w mieście nie będzie również pokazów pirotechnicznych. Miasto planowało inne niż dotychczas świętowanie zakończenia roku, jednak zgodnie z ostatnimi rozporządzeniami i ten projekt musiał zostać odwołany. 

Planowane na 31 grudnia i 1 stycznia prezentacje audiowizualne prac krakowskich artystów nie odbędą się. Jak powiedział Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa, temat wystawy powróci, gdy reżimy sanitarne zelżeją, a tymczasem apeluje, by spędzić Sylwestra bezpiecznie, we własnym domu.

Skip to content