fbpx
Aktualności

Świąteczne dary dla studentów z Ukrainy

przekazanie darów wielkanocnych

Fundacja Zdrowia Publicznego, na ręce studentów pochodzących z Ukrainy, którzy kształcą się w Krakowie, przekazała świąteczne dary w postaci m.in. pieczywa, ciast wielkanocnych, żurku, wędlin i innych smakołyków.

Przekazanie darów odbyło się w Domu Studenckim “Atol” Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W akademiku tym mieszka ponad 100 studentów z Ukrainy, uczących się m.in. w Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po wybuchu wojny, do wielu studentów przybyły rodziny szukające schronienia w Polsce. Zakup świątecznej żywności przez Fundację Zdrowia Publicznego był możliwy dzięki wsparciu firmy Elektror Airsystems Sp. z o.o., a także Piekarni “Buczek” z Krakowa oraz Zakładów Mięsnych “Kołdras” z Proszówek. W przekazaniu darów, oprócz przedstawicieli Fundacji wzięła udział Pełnomocniczka Rektora Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego ds. pomocy studentom z Ukrainy, pani Prof. KAAFM dr hab. Julia Stanek.

Z okazji Świąt Wielkanocnych w kościele prawosławnym, studentom i ich rodzinom, pomimo trudnego dla nich czasu, darczyńcy życzyli nadziei, radości i wiary w lepszy czas.

Skip to content