fbpx
Aktualności

Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2023!

biegacze Poland Business Run
Fot. Fundacja Poland Business Run

9000 osób zapisało się do zawodów Poland Business Run 2023. Choć nie ma już miejsc na wyścig na krakowskich Błoniach, wciąż można dołączyć do charytatywnej sztafety w formie wirtualnej rywalizacji. W obu formułach biegacze z firm i korporacji pomogą osobom po mastektomii i z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Jednym z beneficjentów jest 17-letni Mykola z Ukrainy, który po wybuchu wojny zamieszkał z rodziną w Krakowie, a teraz zbiera środki na nowy wózek aktywny. 

W tym roku Poland Business Run odbędzie się 3 września. Na tradycyjne zawody w Krakowie zapisy zostały zakończone z liczbą 9000 uczestników, ale wciąż można dołączyć do sztafety w formule wirtualnej. To opcja, która pozwala na wybór własnej trasy i bieg w dowolnym miejscu, gdziekolwiek będziemy w dniu wydarzenia. Do rywalizacji z aplikacją zgłosiło się do tej pory 17 500 biegaczy, nie tylko z Polski, ale także Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Litwy, Słowacji czy USA.

Bieg ma formułę 5×4 km. Pięciu biegaczy łączy się w zespół, integruje, świetnie bawi i przy okazji pomaga innym. Jednocześnie dystans zawodów, czyli 4 km dla jednego zawodnika, jest przyjazny nawet dla osób, które na co dzień nie biegają. Zawsze powtarzamy, że w tych zawodach tak naprawdę nie chodzi o wynik na mecie, ale o szczytny cel. Niezdecydowanym przypominam, że zapisy dobiegają końca, więc to ostatnia szansa, by zarejestrować swoją sztafetę – mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca w Fundacji Poland Business Run.

W opcji wirtualnej biegacze sami wybierają trasę, którą mogą przebiec, przejść czy przemaszerować z kijkami nordic walking. Uzyskany czas wystarczy zarejestrować za pomocą aplikacji z funkcją GPS, a wyniki przesłać przez stronę organizatora. Z kolei osoby, które zapisały się na udział w tradycyjnych zawodach, ten sam dystans pokonają na krakowskich Błoniach. Do kibicowania oraz uczestniczenia w atrakcjach w dniu biegu jak co roku zaprasza mieszkańców Fundacja Poland Business Run wraz z Miastem Kraków oraz ZiS.

Poland Business Run to impreza, która ma swoje korzenie w Krakowie i już na stałe zagościła w kalendarzu zawodów biegowych. Cieszymy się, że w ofercie imprez sportowych naszego miasta są też wydarzenia charytatywne, które pomagają wesprzeć m.in. osoby z naszego regionu – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Do startu w Poland Business Run uczestników niezmiennie od lat zagrzewa hasło: Pobiegniesz – pomożesz! W tym roku wsparcie otrzyma m.in. 17-letni Mykola, który razem z rodziną wyjechał z Ukrainy, uciekając przed wojną, i zamieszkał w Krakowie. Mykola cierpi na neuropatię rąk i nóg, jest po kilku operacjach stóp, dlatego do poruszania się potrzebuje wózka. W Polsce zaczął rozwijać się sportowo – trenuje paraboks i koszykówkę na wózkach w Hali Cracovii. Dzięki biegaczom otrzyma nowy wózek.

Wsparcie fundacji pomoże mi w zwiększeniu samodzielności, umożliwi kontynuowanie nauki oraz uprawianie sportu – komentuje Mykola, beneficjent Poland Business Run 2023.

To tylko jedna z wielu historii osób, które zwracają się o pomoc do Fundacji Poland Business Run. Od powstania całej idei pomagania przez bieganie już ponad 850 beneficjentów otrzymało protezy, wózki, rehabilitację i cenne godziny spotkań z psychologami. To, ile osób zyska wsparcie w tym roku, zależy od liczby firm, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu i opłacą udział swoich drużyn.

Rejestracja sztafet odbywa się poprzez stronę organizatora: www.polandbusinessrun.pl. Zapisy trwają do 31 maja.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorami Strategicznymi zostały firmy: UBS, Standard Chartered oraz Enea.

Skip to content