fbpx
Czas wolny

Odkrywanie uroków miasta w każdą pogodę – jak nie rezygnować z turystycznych doznań?

Zwiedzanie miast, które posiadają szeroką ofertę turystyczną, może być wspaniałą, niezapomnianą przygodą. Tym bardziej że w Polsce nie brakuje takich miejsc. Wiele do zaoferowania ma między innymi Warszawa, Kraków, Wrocław czy Toruń. Jak się przygotować do takiej wycieczki?

Wycieczka w sezonie letnim – jak się ubrać na zwiedzanie miasta we wakacje?

Sezon letni to idealny czas na zaplanowanie wycieczki do wybranego uprzednio miasta. Zwiedzanie muzeów, wystaw czy innych tego rodzaju miejsc jest wówczas możliwe od rana do samego wieczora. Placówki doskonale bowiem wiedzą, że wakacje to najgorętszy turystycznie okres i powinny być wówczas dostępne praktycznie bez żadnych ograniczeń.

Wybierając się do konkretnej miejscowości, musisz jednak wziąć pod uwagę także to, że wiele czasu spędzisz na zewnątrz. Zwiedzając parki, oglądając pomniki czy pijąc kawę na świeżym powietrzu, będziesz miał styczność ze zmiennymi w trakcie wakacji warunkami atmosferycznymi. O ile oczywiście nie musisz obawiać się opadów śniegu, o tyle powinieneś liczyć się z ewentualnym deszczem, obniżeniem temperatury czy wyjątkowo silnym słońcem.

Wniosek? W Twoim podręcznym wyposażeniu nie powinno zabraknąć osłony głowy w postaci kapelusza czy czapki z daszkiem oraz kremu z filtrem SPF. Najprawdopodobniej przyda Ci się również parasol, peleryna przeciwdeszczowa czy kurtka przeciwdeszczowa w góry. Dlaczego właśnie taka? Ponieważ jest wykonana z solidnych, nieprzemakalnych materiałów, które umożliwią Ci spacerowanie nawet w deszczu. Ubrany w tego typu odzież nie będziesz musiał wracać do hotelu. Zamiast tego będziesz mieć możliwość kontynuowania zaplanowanego zwiedzania.

W kwestii pozostałych elementów stylizacji, postaw na wygodę. W trakcie wakacyjnego zwiedzania miasta  najlepiej sprawdzają się luźne szorty i T-shirt. Podstawą są również wygodne, przewiewne buty, na przykład modne dziś sneakersy.

Wycieczka w sezonie zimowym – jak się ubrać na zwiedzanie miasta podczas ferii zimowych?

Nieco innym wyposażeniem musisz się zabezpieczyć, wyjeżdżając do miasta zimą. W chłodne miesiące bazą Twojego outfitu powinna być ciepła kurtka puchowa oraz akcesoria takie, jak czapka, szalik i rękawiczki.

W takim przypadku absolutnym must have są także wygodne, antypoślizgowe buty zimowe, które zapewnią Ci stabilny, bezpieczny chód. Jeśli planujesz długie spacery na zewnątrz, przemyśl też zakup specjalnej bielizny termoaktywnej. Pochłania ona wilgoć i nie dopuszcza do przegrzania, a następnie oziębienia organizmu. Co więcej, można ją zamówić w formie legginsów, bluzek czy podkoszulek. Dostępny wybór jest więc całkiem spory.

I tak jak latem musisz mieć przy sobie butelkę wody mineralnej, tak zimą pamiętaj o termosie z rozgrzewającą herbatą. Na pewno przyda Ci się ona w trakcie intensywnego zwiedzenia okolicy! Wyposażony we wszystkie niezbędne części garderoby, akcesoria i dodatki, możesz ruszać na podbój jednego z turystycznych miast Polski.

___

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Skip to content