fbpx
Czas wolny

Nowohuckie Centrum Kultury w lutym 2021

Od początku lutego można już odwiedzać muzea i galerie! Otwarte są już także wszystkie ekspozycje w Nowohuckim Centrum Kultury. NCK zaprasza na swoje najbardziej znane wystawy prac Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza, ale również wiele wydarzeń, które odbędą się zarówno online, jak i offline. 

Czego mogą spodziewać się goście Centrum? Będzie coś dla rodziców i ich pociech, młodych studentów, podróżników i melomanów. Wszystkie wydarzenia wraz z ich opisem znajdziecie poniżej.

3 lutego (środa), g. 10.00 

KLUB SUPER MAMA – wykład online

POZYTYWNA DYSCYPLINA cz. 1 „Dlaczego dzieci nie słuchają i jak reagować na dziecięce NIE”

Jako rodzice często zadajemy sobie pytanie, co możemy zrobić, aby nasze dzieci nas słuchały i dlaczego tak często tego nie robią? Podczas spotkania postaram się odpowiedzieć na obydwa pytania.

Wykład będzie też świetną okazją do przedstawienia kilku propozycji zachęcania dzieci do współpracy oraz dróg interpretowania i sposobów reagowania na dziecięce, tak bardzo stanowcze, “NIE”.

Wszystkie treści osadzone będą w duchu Pozytywnej Dyscypliny opartej na szacunku i miłości wobec dziecka i rodzica, poparte długoletnim doświadczeniem w pracy na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz osobistym doświadczeniem bycia mamą dwóch przedszkolaków.

Spotkanie poprowadzi  Joanna Wilk – pedagog,  certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, z wykształcenia pedagog. 

17 lutego (środa), g. 10.00

KLUB SUPER MAMA – wykład online

POZYTYWNA DYSCYPLINA cz. 2 „Jak rozmawiać z dzieckiem bez nakazów, krzyku i pouczeń?”

Rodzicielstwo to niewątpliwie jedno z największych wyzwań naszego życia. 

Pragniemy budować z naszymi dziećmi relacje oparte na wzajemnym szacunku, miłości i współpracy, ale niejednokrotnie brakuje nam wiedzy i narzędzi, które pozwoliłyby reagować w sposób, który rzeczywiście służy osiąganiu tych celów. 

Zapraszam serdecznie na wykład, podczas którego z perspektywy Pozytywnej Dyscypliny, opowiem co możemy zrobić, żeby nasza komunikacja z dzieckiem wychodziła naprzeciw jego i naszym potrzebom. 

Spotkanie poprowadzi Joanna Wilk – certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców, z wykształcenia pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

20 lutego (sobota), g. 19.00, Scena NCK

ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE  

Rok 2020 zmienił świat. Zatrzymał nas, wybił z rytmu, zmusił do refleksji nad tym, co ważne.  Także dla nas ten rok jest podróżą w nieznane. Nowym etapem, w którym musieliśmy zmienić zasady swojego życia, przebudować przestrzeń, przearanżować oswojony już świat. 

Marząc o lepszych czasach, starujemy z projektem ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE. Nowe aranżacje piosenek, nowa elektro-akustyczno-gitarowa odsłona, nowe dla nas miejsca i nowy język. Mamy dla was muzykę na nowe czasy! 

 „Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą. Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Spotkamy się w nowym, lepszym świecie”. – Tomasz Organek 

bilety – 99/89 zł      

27 lutego (sobota),  g. 19.00, Scena NCK 

KRÓL ,,Nieumiarkowania”

Koncert, promujący najnowszą płytę Błażeja Króla, to kolejna próba skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejna – i najbardziej udana. Promujący ją utwór „Te smaki i zapachy” przez wiele tygodni królował na Liście Przebojów Trójki. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, które raz za razem uderza w tony kontemplacji.

Zespół wystąpi w składzie: Błażej Król, Iwona Król, Thomas Fietz, Jan Migdal

bilet – 50 zł

NCK wystawy ||luty 2021

EVA HAJDUK „Inna rodzina” wystawa projektu fotograficznego 

18 stycznia – 25 lutego, Szara Galeria CENTRUM 

finisaż –  25 lutego (czwartek) o g. 17.00 

wstęp wolny 

MONIKA MOSTOWIK „Nie(s)pokój uwięziony” – wystawa lalek i ich fotografii 

26 stycznia -14 lutego, Biała Galeria CENTRUM  

wstęp wolny 

OBIEKTY RZEŹBIARSKIE w zbiorach GALERII CENTRUM NCK 

27 stycznia – 29 lutego, Czarna Galeria CENTRUM 

wstęp wolny 

ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI I LEGEND – wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego 

28 stycznia – 14 marca,  FOTO-GALERIA

wstęp wolny 

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO – stała wystawa malarstwa 

czynna: piątek-niedziela, w g. 13.00-19.00 (od 5.02.2021)

bilety – 10/8 zł

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA – stała wystawa malarstwa i grafiki 

czynna: piątek-niedziela, w g. 13.00-19.00 (od 5.02.2021)

bilety – 10/8 zł

A JUŻ W MARCU…

PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków” 

5 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK

liteARTura

MAŁY KRÓLEWIC – spotkanie autorskie ze Stanisławą Trebunią-Staszel 

16 marca (wtorek), g. 17.30, Scena NCK

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK. 

Wejście na wydarzenie, możliwe jest po złożeniu przez każdego widza oświadczenia o tym, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wraz z oświadczeniem uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie udostępnianych danych osobowych w zakresie określonym w „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”<kliknij>, pod rygorem odmowy wpuszczenia takiego widza na widownię. Formularze oświadczenia dostępne są do pobrania <kliknij> oraz u pracowników obsługi widowni, którym należy wydać wypełnione i podpisane oświadczenie.

Materiał Nowohuckiego Centrum Kultury

Skip to content